Vizesiz Gidilecek Balayı Ülkeleri
1

Vizesiz gidilecek balayı ülkeleri ; Düğün telaşınız bittikten sonra güzel bir balayı hayal ediyorsunuz. Üstelik yurt dışında balayı yapmak istiyorsunuz ve vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız bu yazı tam size göre. İşte Vizesiz gidilebilecek ülkeler içerisinden sizler için seçtiğimiz 5 ülke.

Vizesiz Balayı Ülkeleri; 1. Bosna Hersek

Bosna Hersek

Bosna hersek kardeş ülkemiz olarak bilinir. Müthiş doğa ve mimari birleşimi ile dile gelmiş desek yeridir. Ülke vatandaşları Türkiyeden gelen misafirlerini çok seviyor ve sıcak kanlılar. Saraybosna ve mostarın muhteşem güzelliğini mutlaka görmeniz gerek.

2. Makedonya

Matka Kanyonu

Vizesiz gidilecek balayı ülkeleri içerisinden Makedonya; Balkanlarda bulunan ideal tatil bölgelerinden. Yüz ölçümü ufak olduğu için tüm ülkeyi sayılı günler içerisinde boydan boya gezebilirsiniz. Sayılı günlerden kast ettiğimiz 3-4 gün :) Mutlaka görmeniz gereken ve en ünlü doğa harikası Matka kanyonu sizleri bekliyor olacak. Balayı çiftleri için vizesiz yurt dışı balayı ülkeleri kategorisinde değerlendirilebilir.

Vizesiz Balayı Ülkeleri; 3. Endonezya

Endonezya

Yaklaşık 17.000 tropik adadan ve çok sayıda volkandan oluşan endonezya vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında balayınız için değerlendirilebilir.Kültürel ve doğa zenginlikleri açısından çok zengin bir ülke olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her dine mensup insanın ve etnik kökenin bir arada yaşadığı ülkelerden. Balayı tatilimiz tropik bir yerlede olsun hemde ekonomik olsun derseniz mutlaka değerlendirmeniz gereken vizesiz gidilebilecek ülkeler içinde.

4. Filipinler

Filipinler

Gidilebilecek en güzel yerlerden birisi Filipinler. Tam anlamıyla tropik bir cennet. Asya bölgesinde bulunan bir çok tropik yapı bozulurken, Filipinler bu bozulmaya karşı çıkıyor. Turist akını olmasına rağmen, el değmemiş nadir bölgelerden demek doğru olabilir. Balayı çiftleri için mutlaka değerlendirilmesi gereken vizesiz gidilebilecek ülkelerin içerisinde Filipinler.

5. Kamboçya

Yer yüzündeki en eski ve yeni dünyanın 7 harikasını seçenler neden Kamboçya’da bulunan Angkor Wat tapınağını dahil etmedi bilmiyoruz. Sırf bu yapıyı bir kez görmek gerekir diye düşünüyoruz. Aktif olarak çok fazla turist tarafından bilinmiyor olması sebebi ile burası daha keyifli hale geliyor. Balayı çiftlerinin mutlaka balayı için olmasa bile daha sonra çiftlerin görmesi gereken bir yapı.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın