Düğün Pastalarında Bahar Esintisi
  1. Anasayfa
  2. Yemek/Pasta
Trendlerdeki Yazı

Düğün Pastalarında Bahar Esintisi

0

 Düğün pastalarında bahar esintisi: İlkbahar temalı pasta süslemeleri

 Bahar geldiğinde doğanın canlanmasıyla birlikte düğün sezonu da renkleniyor. Baharın tazeliğini, çiçeklerin güzelliğini ve doğanın uyanışı düğün pastanızın dekorasyonuna da yansıtmak istiyorsanız size ilham verebilecek birkaç bahar temalı pasta dekorasyonu fikri derledik.

Çiçek bahçesi

 Baharı en iyi temsil eden sembollerden biri çiçeklerdir. Pastanızı adeta bir çiçek bahçesine dönüştürmek için, pasta üzerine şeker hamuru ile yapılmış ya da gerçek çiçeklerle muhteşem bir dekor oluşturabilirsiniz. Papatyalar, güller, menekşeler ve şakayıklar gibi ilkbahar çiçekleriyle bezenmiş bir pasta, baharın tazeliğini masanıza getirecek.

Pastel renklerin uyumu

 Baharın hafifliğini ve narinliğini yansıtmak için pastel tonlarda bir pasta tercih edebilirsiniz. Pudra pembesi, lavanta moru, mint yeşili gibi pastel renklerle süslenmiş bir pasta, baharın zarafetini en güzel şekilde yansıtacak.

Kelebeklerin dansı

 Baharın gelişini müjdeleyen kelebekler, düğün pastalarını süslemek için de harika bir seçenek. Şeker hamurundan yapılmış renkli kelebeklerle süslenmiş bir pasta, baharın neşesini ve özgürlüğünü yansıtacak.

Taze meyveler

 Sizce de taze meyveler adeta ‘’bahar geldi!’’ demiyorlar mı? Taze bahar meyveleriyle süslenmiş, beyaz kremalı bu çıplak pasta aynı zamanda rüstik bir hava da veriyor.

Sakuraların büyüsü

 Doğal olarak Japonya’ya özgü sakura yani kiraz çiçeği, baharın ve yeniden doğuşun sembolüdür. Doğanın bize en güzel armağanlarından biri olan sakuralar pasta dekorasyonunda kullanıldığında ilkbaharın zarafetini en güzel şekilde yansıtacaktır.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir