Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde Balayı Önerileri
  1. Anasayfa
  2. BALAYI

Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde Balayı Önerileri

0

Türkiye’de akdeniz bölgesinde balayı önerileri yazımızda, yeni evlenecek çiftlere en güzel balayı önerilerinde bulunuyoruz. Düğün hazırlıkları ile uğraşırken pasaportdur vizedir gibi işlemler ile uğraşmayıp Türkiye’de balayı yapacak çiftlere işte Akdeniz Bölgesinde önerdiğimiz 3 bölge;

Belek’te Balayı

Türkiye’de balayına gidilecek yerler arasında ilk aklımıza gelendir belkide. Yalnızca Türkiye değil dünyadaki diğer çiftler de balayı için bir göz atılan bölgedir Antalya Belek.

Belek’e Hangi Tarihte Gidilir ?

Akdeniz iklimine sahip Belek’e nisan-ekim ayları arasında gidilebilir. Yaz sıcağının yoğun olduğu dönemlerde balayı geçirmek istemeyen çiftler için ideal zaman bahar ayıdır. Kış dönemi yağış olma ihtimali yüksek olduğu için tadını çıkarmak zor olabilir.

Belek’te Ne Yapılır ?

aspendos antik kenti

Türkiye’de bulunan en iyi balayı otelleri genellikle burada bulunmaktadır. Müzeler, birbirinden güzel koylar, plajlar, şelaler ve daha fazlası… her bir köşesinde farklı güzellikler keşif edeceğiniz Antalya Belek için balayı tatili olarak yetinmediğinizi fark edeceksiniz.

Plajda ya da otel vakit geçirmenin dışında perge antik kentini ya da aspendosu gezebilirsiniz.

Belek’te Nerede Kalınır ?

Genelde balayı çiftleri sahil kısmında konumlanmış olan belek balayı otellerini tercih etmekte. Fakat sahil kısmında bulunan bu oteller iç kısımda bulunan otellere göre çok daha pahalıdır. Bütçenizi zorlamadan bir Belek balayı oteli arıyorsanız, Belek merkezdeki otellere göz atmanız yararınıza olabilir.

Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde Balayı Önerileri, Bir Diğer Belde;

Alanya’da Balayı

Antalya’da balayı yapmak isteyen çiftler tarafından en çok tercih edilen bölge Antalya Alanya balayı otelleridir.

Alanya’ya Hangi Tarihte Gidilir ?

Bu bölge için en sık tercih edilen zaman yaz aylarıdır. Yaz aylarında çok yüksek sıcaklara ulaştığını göz ardı etmemelisin. Çok fazla sıcak sevmeyen çiftlerimiz bahar aylarını tercih edebilir.


Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde Balayı Önerileri; Alanya’da Ne Yapılır ?

Alanya’da çok sayıda ultra lüks balayı otelleri bulunmaktadır. Bu sebeple çoğu balayı çifti otel tatili yapmayı tercih etmektedir. Alanyanın çevresini gezmek isteyen çiftler ise; Dimçay, Alanya Kalesi, Dim Mağarası, Kızıl Kule ve Kleopatra Plajını gezebilir.

kleopatra plajı

Alanya’da Nerede Kalınır ?

Alanya’da ultra lüks her şey dahil otellerden pansiyonlara kadar her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulunuyor. Alanya balayı otelleri için kıyı bölgesinde bulunan otellerin, merkez de bulunan otellere göre daha pahalı olduğunu unutmamak lazım.

Side’de Balayı

Mayıs ayından ekim ayına kadar Side’de balayı yapmanız mümkün. Haziran ayından sonra düzenlenen her hangi bir festivale denk gelirseniz şanslısınız demektir.

Antalya – Side

Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde Balayı Önerileri; Side’de Ne Yapılır ?

Side Antalya’nın Manavgat’a bağlı bir beldesidir. Side ye gitmişken; Apollon Tapınağı, Aspendos Köprüsü ve Antik Tiyatroyu da görmeden balayı yapmak olmaz.

Side’de balayı yapmayı planlıyorsanız kesinlikle tekne turu yapmayı ihmal etmeyin. Side çevresinde bulunan koyları ve plajları keşfetmeniz için güzel bir seçenek. Aynı zaman da doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen çiftler için jeep safari turları da mevcut.

Side’de Nerede Kalınır ?

Side’de ve merkezde bir çok otel seçeneği bulunmaktadır. denize yakın olmak isteyen balayı çiftleri sahil kıyısındaki, gece eğlencesine yakın olan çiftler ise merkez de bulunan otelleri tercih edebilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir