Yılın Trend Gelin Saçları
  1. Anasayfa
  2. Gelin Saçı ve Makyajı
Trendlerdeki Yazı

Yılın Trend Gelin Saçları

0
 Sosyal medyayı ele geçiren old money, clean girl, sessiz lüks gibi sayısız akımla birlikte gelen çeşitli saç modelleri, gelinlerin gelin saçı tercihlerini de etkiliyor. Eforsuz görünümlerden karmaşık topuzlara, bu yılın trendleri arasından her gelin kendine hitap eden ve kişiliğini yansıtan gelin saçını bulabilir. Yazımızda yılın trend gelin saçı modellerini inceledik:

Yapışık topuz

 Clean girl estetiğinin popülerleşmesi ile daha sık görmeye başlasak da, yapışık topuzun oldukça zamansız bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu modeli gelin saçı olarak Hailey Bieber ve Serena Williams da tercih etmişti. Yapışık topuz sade ama bir o kadar da şık görünümüyle hem orta hem uzun saçlıların kullanabileceği bir model. Bunun yanında yapışık topuzun her model gelinlikle iyi gideceğini ekleyelim.

Hollywood dalgaları

 Hollywood dalgaları tam bir zamansız kırmızı halı saçıdır. Son yıllarda önden iki saç tutamının simetrik olacak şekilde ortadan ayrılıp taç görünümü verilmesiyle birlikte kullanılan Hollywood dalgalarını Kim Kardashian da düğününde tercih etmişti. Sade ve elegant gelinlerin çok seveceği bu model yüzü ortaya çıkarmanın yanında yüzün simetrisini de arttıracaktır.

Fiyonkla eşleştirilen at kuyruğu

 Gelinler tarafından sık sık tercih edilen at kuyruğu basit ve sade görünümlerden, komplike ve dikkat çekici görünümlere, her gelinin kendi tarzına uyarlayabileceği bir model. Coquette (Koket) ve balletcore görünümünün popülerleşmesiyle de artık at kuyruğu ve fiyonklu tokaların ayrılmaz bir ikili hâline geldiğini söyleyebiliriz. Coquette trendi dahilinde sık sık dantelle eşleştirilen fiyonkları, dantel detaylı gelinliğinizle de eşleştirmek size düğününüzde eforsuz ve trend bir “coquette” görünümü verecektir.

Tepeden topuz

 2020’ler artık yeni 90’lar! Bununla birlikte 90’ların unutulmaz trendi tepeden topuzların da modernleştirilmiş halleriyle geri dönüşü tabii ki kaçınılmazdı! Dalgalı kahküller ve uzun perçemlerle modern bir dokunuş eklenen tepeden topuz her yüz şekline yalaşabilecek ve neredeyse her saç uzunluğuyla elde edilebilecek bir görünüm.

Paylaş
İlginizi Çekebilir