HAZIR GELİNLİK Mİ, ÖZEL TASARIM GELİNLİK Mİ?
  1. Anasayfa
  2. Gelinlik

Hazır Gelinlik mi, Özel Tasarım Gelinlik mi?

Özel Dikilen Gelinlikler Konusunda Arada Kalma!

0

Tasarım denilince akla gelen o özel dikim gelinlikler, düğün hayallerinin vazgeçilmez unsurudur…

Siz gelin adaylarımızın karar vermekte en çok zorlandığı konuyu biz, sizin yerinize ve içinize bir damla da olsa su serpebilmek için derleyip toparladık. Bu senenin trend modellerine, gelinlik seçeneklerimize, gelinlik çeşitlerimize ve kişilerin yorumlarına dayalı olarak toparladığımız hazır gelinlik mi, özel dikim gelinlik mi fikirlerimizi de elbette sizler için bir araya getirdik. Merak etmeyin, aklınıza takılan soruların farkındayız ve bunlar için içinizi rahatlatmak istedik.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, gelinlik seçimi düğün fikri ortaya atıldığından itibaren gelin adaylarının en çok düşünüp stres olduğu konular arasında ilk sıradadır. Çünkü her kadın, yani evlenmeyi arzulayan her kadın daha küçük yaşlarından itibaren aslında bulunduğu senenin moda veya trend anlayışına hakimdir ve evleneceği vakte kadar birçok gelinliği incelemiş, kendi kafasında modeller tasarlamış, kendi istediği şekilde dört dörtlük bir gelinlik planlamıştır. Bazı kadınlar bu planın dışına çıkmadan işte bu! diyerek bulduğu hazır gelinliklerden yana şanslıyken, birçok kadın aradığı gelinliği bir türlü bulamadığından kafasında tasarladığı modeli diktirmek yoluna başvurur. Bunun kadar normal bir şeyde elbette yoktur fakat özel tasarım gelinliklerin “tam olarak istediğim gibi olabilir mi acaba” tereddüdü işin işine dahil olduğunda çoğu kadın bu özel olarak diktireceği gelinlik fikrinden uzaklaşır ve içine sinmese de “yani, bu olabilir” gözüyle baktığı hazır gelinliği almaya yönelir.

Aslında bu tereddüdü aşmanın en güzel yolu doğru zamanlamadır. Eğer ki fikir paylaşımlarınızda görmüş, duymuş olduğunuz bir tasarımcı ile çalışmak istiyorsanız yalnızca düğünden çok önceki bir zamanda gerçekten de kafanızdaki modelin tıpatıp aynısının tasarlanabildiğini sizler de görürsünüz. “ya istediğim gibi olmazsa!” korkusundan sıyrılabileceğiniz tek gerçek zamanın doğru ayarlanabilmesi seçeneğidir.

Unutmayın ki, bazen ne kadar önceden bakarsanız bakın bulamadığınız gelinliği düğünden sadece bir ay önce de bulabilirsiniz. Bazen üstünde belki bir sene çalıştığınız gelinlik modeliniz yine de düğün günü istediğiniz şekilde üstünüzde durmaz. Bu tamamen aynaya baktığınızda kendinizi nasıl gördüğünüzle ilgilidir.

Artıları ve eksileri ile hazır gelinlik mi özel dikim gelinlik mi seçeneklerini birbirleri ile karşılaştırdığımız zaman aslında ortaya farklı unsurlar dahil olmaktadır. İlki, dediğimiz gibi zaman unsurudur. Eğer özel dikim veya özel tasarım bir gelinlik giymek istiyorsanız kesinlikle düğüne uzun bir zaman varsa bu kararı net bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Ayrıyeten, ustalığından emin olduğunuz bir tasarımcı varsa da özel dikim gelinliğinizin, rüyalarınızdaki gelinlikle bir olması kaçınılmaz bir çalışmanın eseri olacaktır. Yani, eksileri şudur ki, özel tasarım bir gelinlik istiyorsanız burada çok önceden ve iradeli bir karar verme süreci işin içine girmiş durumdadır. Bu nedenle gelin adaylarımızın çoğu hazır gelinliklerden yana tercihini yaparken, ne olursa olsun benim istediğim gibi olacak diyen gelin adaylarımızın da sayısı epey fazladır.

Kilit noktamız söylediğimiz gibi zaman ve bilgi unsurudur. Düğününüze daha çok varsa ve adını pek çok kez duyduğunuz, araştırdığınız bir gelinlik tasarımcısı söz konusuysa, özel dikim bir gelinlik satın almaktan sizi hiçbir şey alıkoymasın. Fakat düğününüze az bir zaman kaldıysa ve özel tasarım bir gelinlik giymek aslında sadece hayallerinizi süsleyen bir durumdan ibaretse hiç riske atmamanızı, bu durumu bütün eksileriyle bir kere daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın ki bizlerin istediği tek şey, düğün gününüzün parlayan yıldızının her haliyle ve elbette ki kusursuz gülümsemesi ile parlayan yıldızının siz gelinlerimiz olması. Kusursuz güzelliğinizi ve kusursuz tebessümünüzü örtecek hiçbir gelinlik sizi mutlu etmeyecek fakat o gülümseme ne olursa olsun silinmeyecekse, karar sizin. Gülümseyen yüzünüz solmasın ve tabii ki her şey gönlünüzden geçtiği gibi olsun. Çünkü biliyorsunuz ki, kısa zamanda sizi çok mutlu edecek kusursuz bir gelinlik bulabilecekken, bazen aylarca üzerinde çalışma yaptığınız gelinliğiniz size düğün günü güzel gelmeyebilir. Sizler artılarınız ve eksilerinizle o gecenin vazgeçilmez unsuru olduğunuzu unutmadan, tercihinizi içinizden geldiği gibi yapmayı unutmayın yeter.

Paylaş
İlginizi Çekebilir