KampUda Düğün Festivali
  1. Anasayfa
  2. Yurtdışı Balayı

Kamp Uda Düğün Festivali

KampUda

0

1. Düğününüz için planladığını bu festivalde davetlilerinizi bekleyen sürprizler hakkında neler söylemek istersiniz?

1.Sorunun cevabı :

Selamlar Biz Deha ve Gizem olarak Türkiyede daha önce görülmemiş bir düğün organizasyonu yapmayı planlıyor olmak bizi çok mutlu ediyor ve çok heyecanlanıyoruz. Hali hazırda türkiyedeki müzik festivallerine danışmanlık yaptığımız DehaAkademi’de bulunan genç kardeşlerimiz ve öğrencilerimiz ile unutulmaz anılar yaşamak için bir çok sürpriz planladık bunlardan bazıları 5 temmuz cuma akşamı olacak olan ateş dansı eşliğinde kına gecesi , Türkiyenin En büyük halay Çemberi – Sürpriz aktiviteler , Nikah sonrası Bekarlık bayrağını devretme Töreni gibi birbirinden çılgın fikirlerimiz ve projelerimiz var.

2. Düğününüz için seçtiğiniz bu konsept fikrin aklınıza geliş ve tasarı süreci nasıl oldu? Süreç nasıl gelişti? İlham ve motivasyon kaynağınız tam olarak neydi? (Aslında evet, neyden esinlendiğiniz ana merak konumuz:)

2. Sorunun Cevabı : Türkiyede düzenlenen müzik ve kamp festivallerine danışmanlık yaptığımız ve evlenme tekliflerimiz’de irem derici ve Emircan iğrek ‘in sahnelerinde unutulmaz anlar ile gerçekleştiği ve bütün çevremiz neredeyse etkinlik organizasyonlardan olduğu için bizlerde ailemiz ile birlikte unutulmaz bir festival deneyimi yaşamak istedik. Sonrasında bu fikirler ortaya çıktı. Arkadaşlarımızı ve ailemizi bir düğün salonuna 4 saatlik bir düğün eğlencesi için o kadar masrafa sokmak yerine 3 gün boyunca kamp ve festival tatili deneyimlemerini istedik.

3. Soru: Duyduğumuz kadarıyla sormak istiyoruz, mini festivaliniz için planladığınız etkinlikler içinde “el işi atölyeler, renkli makyajlar, eğlence temalı oyunlar ve konserler mevcut. Bunların hepsini, kendi düğünüzle beraber organize etmek zor olmadı mı? Festival içi bu etkinliklerin oluşturulması ve planlaması hakkında neler söylemek istersiniz?

3.Sorunun Cevabı : Açıkcası Hali hazırda Zaten Türkiyede düzenlenen neredeyse bir çok müzik festivallerinin hepsinde Universal Deha Akademi olarak yer alıyoruz. Dolayısıyla hazırda olan eğitmen ve öğrencilerimiz ile birlikte biz bu işi kendi başımıza yapabileceğimizi düşünerek böyle bir düğün konsepti yapmaya karar verdik. Alanında uzman eğitmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile görüşüp alanda bizlere destek verebilmelerini sağladık. Belkide ilerleyen yıllarda bu konseptimizi dileyen herkes için Universal Deha Akademi olarak layiği ile düğünlerini istedikleri şekilde organize edebiliriz .

4. Soru: Asıl sormamız gereken soruya gelelim, düğününüz için neden bu konsepti seçtiniz? Evet ilham kaynağınızı sormuştuk ama asıl nedeni nedir, mini festivalinizden sonra bu konsepte olan talebin artacağı aşikar, siz neden bu konsepti seçtiniz ve evlilik hazırlığında olanlarımız neden bu konsepti seçmeli?

4: Sorunun Cevabı : Günümüz enflasyonunda evlenecek olan kişilerin 4 saatlik bir düğün etkinliği için aileleri küçücük ve genelde havalandırma sorunu olan salonlara tıkıştırmaları ve kır düğünü yapanlar için ise yine 4-5 saatten ibaret kısa ve çok fazla verimi olmadığını düşündüğümüz düğün konseptlerin yetersiz olması düşüncesi ile çıktık bu yola ve amacımıza gelirsek tüm dostlarımızı ve eğlenceyi seven doya doya yaşamak ve alandan gerçekten mutlu ayrılmalarını sağlayacağımız aile bireylerimize ve dostlarımıza unutulmaz bir düğün ve tatil organizesini bir arada yapmak

5. Soru: Günümüzde klasik bir düğünün zorluklarının üstesinden gelmek bu kadar zorlaşmışken, maddi ve manevi anlamda bu festivali oluştururken yaşamış olduğunuz zorluklar hakkında, tadınızı kaçırmadan birkaç şey söylemek isterseniz neler söylerdiniz?

5.Sorunun Cevabı : Bizim Tercihimiz klasik düğün , kına , mobilya ve çeyiz alışverişlerinden uzak durup bu eforumuzu ve maddi masraflarımızı festival tadında unutulmayacak tatilli bir düğün yapmak oldu. Zaten DehaninGizemi olarak dünyayı gezen bir çift olduğumuz için yeni mobilyalara yeni ev eşyalarına veya bir çeyize ihtiyacımız olduğunu düşünmüyoruz. Tabi bir zaman sonra düzenli bir hayata geçiş yapmamız gerekebilir. Onuda vakti gelince planlamayı düşünüyoruz. İşin zorluğuna gelirsek sosyal anlamda ve tasarımsal olarak farkındalık yaratma konusunda zorluklar yaşadık. Yine maddi olarak beklediğimiz fiyatların üstünde bir operasyon yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. ancak getireceğimiz sanatçıları ve bu unutulmaz deneyimi dişardan gelen katılımcılarında yaşaması için birkaç bilet satış platformundan bilet satışı yaparak bu operasyonumuzu destekliyoruz. Gelen birçok katılımcı davetli olsada dışarıya açık bir etkinlik yaparak hem insanların bunu deneyimlemesini hemde satılan biletler ile bu maddi masraflarımızın bir kısmını desteklemeyi hedefliyoruz.

6. Soru: Eşinizle beraber planlamış olduğunuz bir konsept olduğunu biliyoruz, peki bu konuda fikir sahibi sizseniz eşinizin, eşinizse sizin, ilk tepkisi nasıldı? “Acaba nasıl olur, yapabilir miyiz?” diye düşündüğünüz noktalarda birbirinizi nasıl motive ettiniz?

6.Sorunun Cevabı : Ben Deha bu fikri ilk düşündüğüm zaman eşimle birlikte konuşmaya başladığımız ilk andan itibaren Gizemde Mutluluktan zıplamaya başladı . Ancak evlilik ve yasal olan süreçler konusunda zaten bir fikrimiz ve deneyimimiz yokken üstüne birde bizim çılgın fikrimiz olan düğün festivali yapma kararı , Sahne , sanatçılar , Alanda görev alacak ekip , düğün anında ekip yönetimi gibi faktörlerde eklenince işler biraz daha gergin bir boyuta taşındı. Sonrasında tüm olabilecek sorunları ve güzellikleri ikimiz her zamanki gibi el ele verip aşabileceğimizi düşündük. Öncelik olarak bir alana ihtiyacımız vardı ve 3 yıldır Festivallerinde Görev aldığımız Kocaeli Seyrek plajında bulunan Patagonya World Kamp Alanının sahibi olan Bestami Köse ile görüştük. Yıllardır olan dostluğumuza istinaden bizim düğünümüzde bizimle aynı heyecanı paylaşarak bizim yanımızda olduğunu belirtti ve 1. Aşamayı böylelikle tamamladık sonrasında da çok zorlandığımız anlar oldu ancak yinede pes etmeden devam ettik bu gün düğünümüze çok kısa günler kaldı ve heyecanlı sürece vaz geçmeden devam ediyoruz.

7. Soru: Aile ve arkadaş çevreniz planlamış olduğunuz bu konsept düğün hakkında neler düşündü, onlardan aldığınız veya alacağınız duygusal, maddi desteğin süreç boyunca etkisi sizlere nasıl hissettirdi?

7.Sorunun Cevabı : Tamda Burada çok ironik bir durum var öncelikle hiç kimseden maddi bir destek almadık . Duygusal boyuta gelirsek Aile üyelerimizden ve bazı arkadaşlarımızdan bir kısmından çok yoğun ve maddi olarak yıpratıcı bir yükün altına girdiğimiz hakkında yorumlar alırken. Diğer bir kısmındanda ‘’ ooo Bilet satıp Parayı Vurdunuz ‘’ Gibi yorumlar aldık. Tabiki bu da bir düşünce olarak saygı duydugumuz ve gülümsediğimiz bir durum. Bu gün küçük bir profesyonel sahne kurmanın bedeli 200 bin TL iken ve bu sahne içinde herhangi bir sanatçı veya dj olmadan bir işe yaramayacak iken bizler 10 tane sahne performansı sağlayacak profesyonel sanatçı dostlarımızı düğün alanımızda ağırlayacağız. Yine bunun alanda görev alacak olan onlarca ekip üyesini ve diğer aktiviterde görev alacak insanları ve maliyetlerini saymıyoruz bile. Durum bu haldeyken ailelerimizden ve dostlarımızdan gelen bu yorumların iyi olanlarını seçip mutlu oluyoruz. Eleştirel yorumlar ile ders alıyoruz. Ancak düğünün ticari bir boyut taşıdığını düşünen kişilerin söylemlerine çokta kulak asmayıp anımızı ve düğünümüzün heyecanını yaşamaya devam ediyoruz. Çünkü herseyini ötesinde bu bizim ve katılım sağlayan herkesin hayatında belkide bir kere denk gelebilecekleri bir düğün olacak.

8. Soru: Kendi düğününüzü bu şekilde hiç tanımadığınız insanlarla paylaşacak olmak konusunda neler hissediyorsunuz? Diğer adaylarımız yakın çevresi için yapacakları organizasyonlarda bile stres yaparken, siz bu sürecin stresini nasıl yönettiniz?

8. Bu fikrin eşsiz bir fikir olduğu aşikar. Ve bunu sunuyor olmaktan korkularımızın ötesinde heyecanlıyız. İşin en güzel kısmıda bu anı hiç tanımadığımız insanlar ile paylaşıyor olmak. Kalabalık bir çevreye sahip olmaktan memnuniyet duydugumuz için sosyal anlamda bağlarımız çok kuvvetli ve inanıyoruz ki bu düğün bize hem yeni dostluklar hemde yeni deneyimler kazandıracak. Ayrıca ben gizem geçmiş hayatımda yapmış olduğum düğün ve kına organizasyonları ve Dehanın’da Festival deneyimleri ile Güçlerimizi birleştirerek geldiğimiz bu noktada alışılmışın dışında olan şeyleri başarma hevesimiz bizi bu noktaya getirdi. Stresli anlar tabikide yaşadık ancak bu stresi her zaman bir birimizi anlayarak ve konuşarak çözümlemeye gayret ettik. Ayrıca düğün öncesi Deha festival yönünde operasyon ve etkinlik kısımlarını yönetirken. Bende festivalin düğün kısmını organize ettim. Aynı zamanda ikimizde eşlerimizi ve dostlarımızı alana girişi yapacak olan özel davetlilerimize ( Yakın Arkadaşlarımız ve Ailelerimize ) özel Davetiyelerini tek tek gönderdik.

Şimdilik bizden bu kadar. Röportajı okuyan tüm herkesi ve aile bireylerini bu unutulmaz deneyime şahit olmak isteyen herkesi 5-6-7 temmuzda Kocaeli – Kandıra Seyrek Plajında olacak olan KAMPUDA- Düğün Festivalimize Bekliyoruz.. Sevgiler Deha ve Gizem ‘’ DehanınGizemi’

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir