Unutulmayacak bir evlilik teklifi: Teklifinizi sıradışı kılın
  1. Anasayfa
  2. SÖZ / NİŞAN
Trendlerdeki Yazı

Unutulmayacak bir evlilik teklifi: Teklifinizi sıradışı kılın

0

 Hayatınızın aşkına evlilik teklif etmenin sayısız yolu var. Evi mumlar ve gül yapraklarıyla süsleyerek yapılan basit bir tekliften bir gökdelenin terasında havai fişekler eşliğinde yapılan bir teklife kadar… Ama sizin ve müstakbel nişanlınız için en iyi evlilik teklifini planlamak oldukça araştırma ve düşünme gerektiren görev olabilir. Peki bütün bu planlamaya nereden başlarsınız?

 Mükemmel bir evlilik teklifinin anahtarı sevgilinizin ilgi alanlarını ve sevdiği şeyleri iyi bilmektir. Eğer ilgi odağı olmayı sevmeyen ve sessiz biriyse, büyük bir kalabalığın içinde evlilik teklif etmek yerine baş başa olacağınız bir evlilik teklifi planlarsınız. Ya da sevgiliniz önemli anları fotoğraflamayı seviyorsa, anı ölümsüzleştirmek için gizli bir fotoğrafçı tutmanız gerekir.

 Eğer partnerinizin beklentilerini bildiğinizden emin olduysanız ve kişiliğini hesaba kattıysanız, sıra teklifin detaylarını planlamaya gelmiş demektir. Sizin için yazımızda evlilik teklifi etmenin birkaç ilginç yolunu derledik.

 

İlk randevunuzu baştan yaşayın

 Evlilik teklifi, hayatınızın en önemli anlarından biri olsa da bu anı unutulmaz kılmak için büyük jestlere gerek yok. Belki de bunun en romantik yoIu, her şeyin başladığı yere geri dönüp, o heyecan verici ilk randevunuzu yeniden yaşamaktır. O günkü yer, yemek, müzik ve kıyafet seçiminizi tekrar edin ve evlilik teklifinizi bu romantik atmosferde yapabilirsiniz.

Dilek feneri yakın

 Umudu temsil eden dilek fenerleri, gece gökyüzünde parlayan loş ışıklarıyla oldukça romantik bir atmosfer yaratır. Sevgilinizle baş başa olacağınız açık bir alana gidip ondan bir dilek feneri yakmasını isteyin. Sevgiliniz dilek fenerinin gökyüzüne doğru süzülmesini izlerken dizlerinizin üstüne çökerek onu şaşırtabilirsiniz.

Sanatı dahil edin

 Öncelikle iyi bir ressam veya karikatürist bulduktan sonra sevgilinize ikinizin bir resimini çizdireceğinizi söyleyin. Hatta bulduğunuz sanatçıyı bir sokak ressamı gibi, rotanızın üzerine konumIandırarak olayın spontane gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 Siz partnerinizle normal bir şekilde poz verirken, ressam sizi evlilik teklifi ederken çizecek. Resmi size gösterdiğinde ise dizinizin üzerine çökerek hayatınızı değiştirecek o soruyu sorabilirsiniz.

Planetaryumun büyülü atmosferinden yararlanın

 Planetaryum, gökyüzünün veya uzayın yapay bir şekilde kubbe şeklindeki tavana yansıtıldığı gösteri salonlarıdır.  Sevgilinizi bir planetaryuma götürerek birlikte ilginç bir deneyim yaşayabilir ve gökyüzünün fevkalade görüntüsü altında, romantik bir evlilik teklifi edebilirsiniz.

Hazine avı düzenleyin

 Sevgilinizin, elinizde yüzükle onu beklediğiniz konuma ulaşana kadar, onu farklı yerlere götürecek ipuçlarını çözmesini sağlayın. İpuçları; ilişkinizdeki önemli anları temsil edebilir, sevgilinizi romantik mekânlara veya anılara götürebilir. Bunun için bir hazine haritası bile yapabilir, hazine avını evinizin içi gibi küçük bir alanda veya semtinizin tamamı gibi büyük bir alanda düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf kabininde anı yakalayın

 Bu, evlilik teklif etmenin mütevazı ama çok şirin bir yolu. Tek yapmanız gereken, sevgilinize bir fotoğraf kabininde fotoğraf çekilmeyi teklif etmek. Fotoğraflar otomatik olarak birkaç saniye arayla art arda çekilir. Bu sırada “Benimle evlenir misin?” diyerek tam teklif ettiğiniz anı birkaç fotoğraf ile yakalayabilirsiniz.

Bir ilişki albümü hazırlayın

 Bir ilişki albümü hazırlayarak evlilik teklifi etmek, ilişkinizin önemli anlarını hatırlarken hayatınızda yeni bir başlangıç yapmaya davet eden duygusal bir hediye olacaktır.

 İlişki albümü yapmak için öncelikle ilişkinizin önemli anlarını ve özel anıları içeren fotoğrafları ve objeleri toplayın. Objeler, yaptiginiz aktivitelerin biletleri, kartpostallar, kurutulmuş çiçekler olabilir. Bunları bir albümde düzenleyin ve her birini bir hikâyeyi anlatacak şekilde yerleştirin. En son sayfaya ise, “Benimle evlenir misin?” yazın. Bu nişan yüzüğünü de iliştirebilirsiniz.

Yazımızda daha önceden yapılmış ve hoşumuza giden evlilik tekliflerini anlattıksa da, her çiftin kendine has olduğunu ve bu fikirleri sadece başlangıç noktası olarak verdiğimizi unutmayın. Bu fikirleri kendi ilişkinize uyarlamaksa sizin elinizde.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir
2023 düğün trendleri