Türkiye’de Az Bilinen Balayı Bölgeleri
  1. Anasayfa
  2. Yurtiçi Balayı

Türkiye’de Az Bilinen Balayı Bölgeleri

0

Türkiye’de az bilinen balayı bölgeleri yazımızda çok fazla yerli yabancı turist akımına uğramamış bazı bölgelerden bahsetmek istiyoruz. Siz de balayınızı az bilinen sakin eşsiz bölgelerden birinde geçirmek istiyorsanız bu içerik size göre.

Yorgun bir düğün organizasyonu ‘nun sonrasında sizleri dinlendirecek ve romantik bir balayı geçirmenize olanak sağlayacak Cennet ülkemizin az bilinen yerleri;

Çukurbağ Yarımadası

Meis Adası ile uçuca bulunan Çukurbaş Yarımadası muhteşem manzarası ile balayı çiftlerini kucaklıyor. Kaş’a bölgesine yakın bu belde de sabahları muhteşem deniz ve doğa manzarası ile karşılaşacaksınız. Adanın muhteşem deniz ve manazarasının tadını çıkaran balayı çiftleri Kaş ‘a giderek paraşüt yapabilir ve doğanın muhteşem havası ile bütün olabilirler. Ayrıca pasaportunuzu yanınıza almayı ihmal etmeyin. Meis Adasının dibine kadar gitmişken oraya geçmeden dönmek olmaz değil mi?

Türkiye’de Az Bilinen Balayı Bölgeleri; Kalem Adası

Bu ada çok az kişinin bildiği karadan uzak gizli bir cennet desek yanlış olmaz. Kalem adasında balayı yapacak çiftlerimiz gözden uzak, sessiz ve romantik bir balayı arayan çiftlerimize hitap ediyor. Burada balayı yapacak çiftlerimiz çok fazla konaklama seçenekleri olmadığını bilmesi gerekir. Ada içerisinde bulunan az sayıda konaklama yerlerine farklı sayfalar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Arsuz

Farklı dinlere mensup bir çok insanın iç içe yaşadığı ve antik liman kalıntılarına sahip bu bölge misafirlerini ilk olarak Akdeniz’in masmavi ve dingin suyu ile kucaklıyor. Hatay’a bağlı bir bölge olan Arsuz deniz, kum ve güneş üçlüsünün yanı sıra tarihi kokusu ile de balayı çiftlerinin tercih edebileceği bölgelerden.

Türkiye’de Az Bilinen Balayı Bölgeleri; Side

Balayınız hem antik çağ kokusu içersin hemde lüks otellere sahip olsun diyorsanız Side size hitap ediyor. Belde de bulunan antik çağa ait kalıntılar ile balayınızı tarihi dokular ile şaşırtırken bölgede bulunan lüks her şey dahil otellerde balayınızı geçirebilirsiniz.

Assos

Saklı cennet tabirini burası içinde kullanmak kesinlikle yanlış olmaz. Arnavut kaldırımlı sokaklarında misafirlerini karşılayan bu belde sizi kendisine hayran bırakacak. Asos’ta bulunan Athena Tapınağını ziyaret edebilir ve bu küçük beldenin her bir dokusunu yeni keşif etmişcesine haz duyacaksınız.

Paylaş
İlginizi Çekebilir