Yurt İçi Balayı Önerileri
  1. Anasayfa
  2. BALAYI

Yurt İçi Balayı Önerileri

0

Yurt içi balayı önerileri ile hem gezip hem eğlenebileceğiniz hemde cennet vatanımızın mutlaka görmeniz gereken yerlerinden bahsedeceğiz. Yeni evlenecek çiftler için gidilebilecek balayı önerilerimiz;

Göcek

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan bu belde doğa ile iç içe olmak isteyen çiftler için değerlendirilebilecek seçeneklerden bir tanesi. Beldenin etrafı yeşillikler ile çevrili olan bu beldede hem güzel bir balayı hemde ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz. Göcek’te balayı yapacak çiftlerimiz masmavi denizin tadını çıkarabilir ya da doğa yürüyüşü ile günlerini huzurlu bir ana çevirebilir.

Yurt İçi Balayı Önerileri; Abant

Doğayla iç içe olmak isteyen çiftlerimiz ilk aklına gelenlerdendir Abant. Muhteşem doğa güzelliği ve doğasıyla romantik bir balayı geçirmek isteyen çiftlerimiz için Abant vazgeçilmez olacaktır. Doğa parkı içerisinde dinlendirici bir yürüyüş ile güne başlayıp günün kalan kısmını doğa parkında geçirebilirsiniz. Abant’ın içerisinde çeşitli oteller bulunmaktadır. Bütçenize göre bu otellerden birini seçebilirsiniz.

Kapadokya

Niğde, Nevşehir ve Aksaray üçgeni arasında bulunan bu eşi benzeri olmayan bölge Dünya turistlerinin uğrak noktalarından. Eşsiz ve benzersiz taş otelleri ve peri bacaları ile bu bölge balayınız için tercih edilebilir seçenekler arasında.

Olimpos

Antalya’nın güney kısmında yer alan bu beldede balayı çiftleri için hem deniz hem doğanın keyfini sürecekleri üstelik uygun bütçeli balayı yapmak isteyen çiftler için tercih edilebilir yerler arasında.

Yurt İçi Balayı Önerileri; Çeşme

Son dönemlerde en gözde balayı bölgelerinden Çeşme. Sakin balayı geçirmek yerine hareketli bir balayı geçirmek isteyen çiftler tercih edebilir. Gün içinde deniz ve güneş ile vakit geçirebilir, akşam saatlerinde ise hareketli gece hayatına ayak uydurabilirsiniz. Çeşmede balayı yapacak çiftlerimiz çeşitli tekne yolculukları ile mavi denizin tadını çıkarmayı ihmal etmesin.

Çeşme’de bütçenize göre lüks otelleri tercih edebilir ya da iç kısımlarda bulunan uygun fiyatlı otelleri tercih edebilirsiniz. Eğer nostalji yapmak isterseniz köylerini ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca köy içerisinde yine balayı için uygun yerler bulunmakta.

Bodrum

Bodrum’da balayı yapacak çiftler muhteşem doğaya, renkli gece hayatına ve eşsiz koylara doyacağını bilmeli. Bodrum’da balayı yapacak çiftler beldeleri gezmeyi ihmal etmemeli. Beldeleri gezerken muhteşem doğanın görüntüsü ve masmavi denizin büyüsü altında kalacaksınız.

Yurt İçi Balayı Önerileri; Uludağ

Düğününüzü özellikle ya da zorunlu sebepler ile kış mevsiminde yaptınız hiç fark etmez. Ya da düğününüzü yaz mevsiminde yaptınız balayınızı kış tatili olarak yapmak istiyorsunuz, o halde Uludağ ilk aklınıza gelen yerlerden bir tanesi. Etrafta bulunan yaylalar ve orman ile birlikte kış mevsiminde doğanın bir başka yüzünü görüyoruz. Bütçenize göre Uludağ’da bulunan çeşitli otellerde konaklayarak balayınızı geçirebilirsiniz.

Uzungöl

Sık ormanları ve muhteşem doğası ile balayı için tercih edilebilecek yerlerden. Uzungöl de bulunan otel, pansiyon ya da bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Uzungöl de karşılaşacağınız göl manzarası ve doğanın birleşimi sizi büyülememesi olanaksız.

Paylaş
İlginizi Çekebilir