Düğün Dekorasyonu İçin Birbirinden Güzel Bahar Çiçekleri
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON
Trendlerdeki Yazı

Düğün Dekorasyonu İçin Birbirinden Güzel Bahar Çiçekleri

0

Bahar düğünleri için birbirinden güzel bahar çiçekleri

 Çiftlerin mevsimlerin değişimini düğün çiçeği seçimleriyle kutladıklarını görmeyi seviyoruz ve bahar mevsimi de bizim favorilerimizden biri. Her tarafın yeşerdiği bu mevsim çiçek çeşitliliği açısından da oldukça bereketli. Tabii çiçek türlerinin çeşitliliği ile soluk pastellerden parlak sarı ve turunculara, renk çeşitliliği de artıyor. Siz de düğün dekorasyonunuzda çiçeklerin öne çıkmasını istiyorsanız; sizin için birbirinden güzel ve renkli bahar çiçeklerini Iisteledik

Çan çiçeği (Campanula): Baharın tazeliğini ve zarafetini simgeler, masaları süslemek için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Çiğdem (Crocus): Baharın ilk çiçekleri arasında yer alır ve düğününüze renk katmak için ideal çiçeklerdendir, aynı zamanda yeni başlangıçları temsil eder.

Çuhaçiçeği (Primula): Canlı renkleriyle adeta baharın gelişini kutlar. Bu güzel çiçeğin düğününüzün atmosferine neşe katacağı şüphesiz.

Düğünçiçeği (Ranunculus): Zarif yapısı ve çeşitli renkleriyle romantizmi yansıtır, gelin buketinizde veya masalarınızda harika bir seçenek olabilir.

Haseki küpesi (Aquilegia): Kır düğününüzde veya düğün mekanınızda zarif ve doğal bir görünüm yaratmak için ideal olan bu çiçekler, tazeliği ve renkliliğiyle bahar düğünlerine güzellik katar.

Japon pieris (Pieris Japonica): Salkım şeklindeki çiçekleriyle dikkat çeken bu çiçekler düğün dekorasyonunuza zarif bir dokunuş ekleyecektir.

Karanfil (Dianthus): Geleneksel bir düğün çiçeği olan Karanfil, dayanıklı yapısıyla bilinir ve düğün temanıza uygun çeşitli renklerde bulunabilir.

Kiraz çiçeği (Prunus serrulata): Japon kültüründe önemli bir sembol olan kiraz çiçekleri, baharın gelişiyle açar ve bu mevsimin güzelliğini ve zarafetini yansıtır.

Leylak (Syringa): Hoş kokusu ve büyüleyici çiçekleriyle bahar düğününüze romantik bir hava katar.

Manolya (Magnolia): Büyük ve gösterişli çiçekleriyle dikkat çeker, sade ve beyaz renkte olmasıyla düğününüzün atmosferine zarafet ve ihtişam katacaktır.

Mercimek gülü (Helleborus orientalis): Zarif yapısı ve ilkbaharın gelişiyle açan çiçekleriyle, baharın müjdecisi olan bu bitki, umudu ve yeniden doğuşu simgeler. Bu güzel anlamıyla düğün dekorasyonunuza duygusal bir dokunuş sağlayacaktır.

Menekşe (Viola): Baharın tazeliğini ve romantizmini simgeler, düğününüzün renk paletine neşe ve canlılık katacaktır.

Nergis (Narcissus): İlkbaharın gelişini müjdeleyen Nergis çiçekleri, düğün mekanınızı muhteşem bir koku ve güzellikle dolduracaktır.

Orkide (Orchidaceae): Zarif ve egzotik çiçekleriyle dikkat çeker, düğününüzde modern ve şık bir hava yaratmanızı sağlayabilir.

Papatya (Chamomillae Romance): Sevgi ve saflığı simgeler, düğün dekorasyonunda romantizm ve huzur hissiyatı oluşturmak için mükemmel bir seçenektir.

Sümbül (Hyacinthus): Hoş kokusu ve canlı renkleriyle baharı temsil eder, düğününüzde masalara veya gelin buketine neşe ve tazelik katacaktır.

Taşkıran (Colchicum autumnale): Sonbaharın gelmesini simgeleyen bu çiçekler, düğün mekanınıza doğal bir şıklık ve renk katmak için idealdir.

Üzüm sümbülü (Muscari): Üzümü andıran ilginç ve çekici görünümleriyle dikkat çeker, baharın gelişini ve bereketi temsil eder.

Vadi zambağı ( müge çiçeği ya da inci çiçeği olarak da bilinir ): Bir ömür boyu bolluk ve bereket içinde yaşamaya dair umudu temsil eder. Zarif görünümü ve hoş kokusuyla adeta peri masallarından çıkmış gibi gözüken bu çiçekler, düğününüzün atmosferine romantizm ve büyülü bir hava katacaktır.

Şakayık (Paeonia): Gösterişli ve büyük çiçekleriyle dikkat çeken şakayıklar adeta bir prensesin kabarık eteklerine benzerler. Ömrü uzun olan şakayık, kendi ömrü gibi uzun ve mutlu bir liktelikleri sembolize eder.

 Sizin için en beğendiğimiz ve baharı en iyi temsil eden çiçekleri seçmiş olmaya çalışsak da bunlar bereketli baharın getirdiği binbir çeşitte ve güzellikteki çiçeklerin sadece bazıları. Bu seçenekler arasından düğününüze en uygun olanları seçmek de size kalıyor. Dekorasyonunuzda birden fazla çiçek çeşidini bir arada kullanmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız aranjman rehberine göz atmayı unutmayın.

Paylaş
İlginizi Çekebilir