Güncel Düğün Trendleri
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON

Güncel Düğün Trendleri

0

Güncel düğün trendleri her dönem bir önceki dönemi kısmi olsa da tekrarlayabiliyor. Biz bu yazımızda son dönemlerde güncel olan düğün trendlerinden bahsedeceğiz. Son dönemde güncelliğini koruyan düğün trendleri içerisinde trend gelinlik modelleri , damatlıklar, düğün organizasyonları gibi temel başlıklardan bahsedeceğiz.

Güncel Düğün Trendleri; Özgün Düğün Konseptleri

Son dönemlerde günceliğini koruyan özgün düğün konseptleri ile düğün organizasyonlarına devam ediyoruz. Düğün organizasyonu yapacak çiftler şaşalı düğünler yerine tamamen çiftlerin kendi konseptlerini yarattığı bir dönemdeyiz. Neler bu özgün düğün konseptini kapsayan unsurlar ? Davetiyeden tutun masa süslemelerine kadar çiftin kendisinin tamamen kendi zevkleri doğrultusunda yarattığı konseptlerdir.

Bir düğün organizasyon firması ile anlaşarak anahtar teslim hazır konseptler yerine her detayı ile ilgilenerek özenle her bir detayı ile ilgilenen çiftlerin oluşturduğu trend hala devam ediyor.

Güncel Düğün Trendleri; Düğün Fotoğrafları

Gelin ve damat adayları fotoğraf çekimi için artık oldu bittiye gelsin istemiyorlar. Çiftler ömürleri boyunca saklayacakları bu özel an için bir gün ayırıyor ve gelin damat fotoğraf çekimi için özel yerler tercih ediyorlar. Eskisi gibi stüdyoya girip klasik düğün fotoğrafı çekimi tercih etmiyorlar. Bazı çiftler ise son dönemlerde klasik stüdyoda gelin damat fotoğrafları yerine kore tarzı sade ve naif stüdyo fotoğrafları tercih etmekte.

Yine bu trendde de görüldüğü gibi çiftler alışılmışın dışında kendi istekleri doğrultusunda tercihlerini yapmakta.

Trend Gelinlik Modelleri Bir Adım Geride

En özel gününüzde özel görünmek bütün gelin adaylarının arzusudur. Son dönemlerde düğün trendleri içerisinde gelin adayları trend gelinlik modelleri yerine kendi tarzlarını oluşturmakta. Hazır kalıp gelinlik modelleri yerine stillerini beğendiği gelinlik modellerini tek bir gelinlik üzerinde parça parça topladığı dikkat çekiyor.

Çiftler gelinlik seçimi yaparken vücut tiplerinin tam tersi modellere yönelerek farklı izlenimler yaratabiliyor. Gelin adaylarının gelinlik modeli seçerken çokta abes görünmemeleri için vücut şekline göre model seçmeleri aslında önem arz etmektedir. Yani kaş yaparken göz çıkarmamak tabiri tam olacaktır.

Trend Damatlık Modelleri Yerine Farklı Modeller Tercih Ediyorlar

En az gelinler kadar da damatlar da damatlık seçiminde zorlanmaktadır. Son dönemlerde damatlık seçimi yaparken damat adayları klasik kesimlerin dışında kısa paça damatlıklar ya da papyon-kravat yerine bağrı açık gömlekler ile karşımıza çıkmakta. Biz en azından en özel günümüz için trend yaratma ya da stil yaratmaktansa damatların düğünlerinde daha ağır görünmelerini tercih ederiz.

Damat adayları trend damatlık seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli unsur gelinlik modeli ile uyumlu bir model tercih etmeleri hoş bir uyum sağlayabilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir