GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ OLACAK
  1. Anasayfa
  2. HABERLER

Gelinlik Deneme Ücreti

Yeni Alınan Karar: Gelinlik Denemek Artık Ücretli Olacak

0

Gelinlik deneme ücreti 2024 yaz sezonuna damga vurmuş durumda… 2024’te de yaz düğün sezonunun başlaması, gelinlikçilere olan talepte artışa neden olmuş durumda.

Düğün denildiği zaman akla gelen mevsim yaz, akla gelen en nemli şey de, özellikle kadınlar için, gelinliktir. Gelinlik giymek, gelinlik tasarlatmak, hayali küçük yaşlardan beri kurulan gelinlik modelleri zaten gelinlikçilerin önünden geçen kadınları bile bir an sendeletip, cam vitrin ardından gelinlikleri incelemenin yolunu açan faktörlerdendir. Bu faktörlerin art arda sıralanması demek, sadece gelin adaylarının değil gelinlik tutkunu bütün kadınların “gelinlik deneme” dürtüsünü ortaya çıkarmaktadır.

|Bu nedenle gelinlikler, evleneceği için denemeye gelenlerin ötesinde tamamen merak ettiği için ve içindeki dürtüyü bastıramadığı için denemeye gelen kadınlar tarafından deforme oluyor, yıpranıyor ve ne yazık ki kirleniyorlar.

Deforme oluşu, kirlenişi ve yıpranması ne yazık ki gelinliklerin piyasa değerini düşürürken, mağaza sahipleri için de artı masraflara sebep oluyor. Bu masraflardan yakınan ve sadece keyfi bir şekilde gelinlik denemeye gelen müşterilerin önünü açtığı gelinlik tahribatından rahatsız olan mağaza sahipleri ve çalışanlarının yapmış oldukları şikayetler neticesinde Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, 2024 Haziran’da alınan güncel kararla beraber, gelinlik denemesinin ücretli olmasına karar verdi.

Duyanları oldukça şaşırtan bu durum, müşterilerin, gelin adaylarının ve gelinlik tutkunlarının direkt gündemine düşerken, müşteri kaybedeceğini düşünen bir kısım esnafın da canını sıkmaya yetti.

Gelinlik denemek için ücret ödenecek olması, bu durumdan şikayetçi olan esnaflar tarafından güzel karşılanırken; bir diğer kısım tarafından da müşteri kaybına neden olacağı düşüncesiyle ne yazık ki hoş karşılanmadı. Bu husus etrafında alınan karar ise, gelinlik deneme ücretinin verilmesinin ardından, gelinlik almaya karar verildiğinde bu ücretin, gelinlik ücretinden düşülmesi doğrultusunda oldu.

İlerleyen süreçte uygulamaya konulacak bu karar ile hem gelinliklerin deforme olması durumu ortadan kalkacak; hem de bir süre sonra esnaf-müşteri ilişkisi, deneme ücretinin satın alınan gelinlik fiyatından düşülmesi ile eski samimiyetini yeniden sağlayacak diye düşünüyor, gelin adaylarımıza keyifli alışverişler diliyoruz…

Mağaza mağaza gezmenin tarih olabileceği çok açık, o nedenle küçük bir tavsiyede bulunalım: Giymek istediğiniz gelinlik modeli hazırsa, deneyeceğiniz gelinliklerde yelpazenizi mağaza mağaza gezmek üzerine genişletmek yerine, kafanızda tasarladığınız modeller üzerinden bakmak, bu karardan oluşacak olumsuzluğu sizin adınıza en aza indirecektir.gelinlik

Paylaş
İlginizi Çekebilir