Gelinlik Aksesuar Seçimi
  1. Anasayfa
  2. GELİN

Gelinlik Aksesuar Seçimi

0

Gelinlik aksesuar seçimi konusunda gelin adaylarına dikkat etmeleri gereken bazı noktalardan bahsetmek istiyoruz. Düğün günü yaklaştı heyecan tavan durumda. Düğün organizasyon konseptinize uygun ve gelinliğinizi şahlandıracak gelinlik aksesuarlarına ihtiyacınız var.

Gelinliğiniz için aksesuar seçimi yaparken gelin duvağınızdan, elinizde tutacağınız gelin çiçeğinize kadar her şeyin bir bütün olması gerekir. Bu yazımızda gelin adayları için önerebileceğimiz bazı gelin aksesuarları ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

Gelin Duvağı Seçimi

Gelinliğinizi tamamlayan şüphesiz en gözde aksesuar demek yanlış olmaz. Gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan olan gelin duvağı seçimi yaparken düğün mekanı, saç modeliniz ve tarzınız ile ortak bir model olmalı. Düğününüz eğer tarihi bir mekanda yapacaksanız tercih etmeniz gereken gelin duvağı modeli uzun, dantelli ve parlak modelleri tercih edebilirsiniz.

Eğer düğününüz kır düğünü, bahçe düğünü konseptinde ise mekana giriş sırasında uzun ve parlak gelin duvağı tercih edip sonrasında daha rahat etmeniz adına kısa gelin duvak modelleri ile devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Gelinlik Aksesuar Seçimi; Gelin Saçı Aksesuarı Seçimi

Gelin adayları için duvaktan sonra en önemli aksesuar kuşkusuz gelin saçı aksesuarlarıdır. Gelin adayları gelinlik modellerine göre dilerse gelin duvağı kullanmadan yalnızca gelin saçı aksesuarlarını tek başına kullanabilmektedir. Gelinliğinize uygun ışıltılı ve parlak gelin taç modelleri, minimal gelin saç bantları, renkli saç tokaları ya da çiçekler ile kendi tarzınızı yansıtabilir ve konseptinizi tamamlayabilirsiniz.

Düğün organizasyonu yerine sade bir nikah töreni düşünüyorsanız eğer tül detaylı zarif gelin şapkası tercih edilebilir. Ya da bir kır-bahçe düğünü düşünüyorsanız çiçeklerden yapılmış gelin tacı tercih edilebilir. Tamamen sizin tarzınıza ve konseptinize bağlı değişken durumlardır.

Gelin Çiçeği Seçimi

İster ihtişamlı bir düğün organizasyonu ister sade bir nikah töreni ne olursa olsun gelin adaylarının vazgeçilmezi gelin çiçeği ‘dir. Gelin çiçeği seçimini tamamen gelinlik detayınıza uygun olarak seçmeye özen gösterin. ışıltılı ve parlak bir gelinliğe sahipseniz gelin çiçeğinizin ağırlıklı rengi beyaz olarak tercih edilebilir. Unutmadan gelin adayları seçtiği gelin çiçeği modeli içerisinden bir parça alarak damatlığa iliştirebilirler…

Paylaş
İlginizi Çekebilir