Gelinlik Seçerken Bunlara Dikkat Edin
  1. Anasayfa
  2. GELİN

Gelinlik Seçerken Bunlara Dikkat Edin

0

Gelinlik seçerken bunlara dikkat edin derken gelin adaylarının zaten gelinlik seçerken zorlandığını biliyoruz. Fakat biz yinede gelinlik alırken nelere dikkat etmeniz gerek bunlardan bahsedelim. Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaları ve püf noktalardan bazılarını bu içerikte bulacaksınız…

Gelinlik Seçerken Bunlara Dikkat Edin; Vücut Tipine Uygun Modeller

Kusursuz vücut ölçülerine’de sahip olmadan çok güzel gelin olabilirsin. Vücut tipine uygun gelinlik modellerine bakman yeterli. 4 vücut tipinden birine sahipsin. Kendi vücut tipini seç ve ona uygun modeller üzerinden seçim yap.

vücut tipleri

Eğer kum saati vücut tipine sahip isen ince belli ve göğüs ölçün ile kalça ölçün orantılıdır demektir. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayları neredeyse her modeli üzerilerine yakıştırabilir. Bizim önerimiz kum saati vücuduna en yakışacak gelinlik modelleri balık model gelinlikler olacaktır.

Eğer armut vücut tipine sahip isen kalça kısmın üst kısıma göre daha geniş demektir. Bu tip vücuda sahip gelin adayları için A tipi gelinlikler daha sık tercih edilmektedir.

Eğer elma tipi vücut tipine sahip isen düz bir kalça ile birlikte kalın bel bölgeniz var demektir. Bu tip vücuda sahip gelin adayları dikkatleri bacaklarına ya da göğüs dekoltesine kaydırmayı düşünebilir. Bu tip vücuda sahip isen V yaka dekolteli gelinliklere bir bakman da fayda var.

Eğer dikdörtgen vücut tipine sahip isen atletik omuzlar, orta ebat da göğüsler ve dar kalçaya sahipsin demektir. O halde bu tip vücuda sahip gelin adaylarının genelde tercih ettiği düz kesim gelinliklere bir göz atmalısın. Düğünün için düz kesim gelinlik tercih edeceksen eğer omuzlarının güzelliğini ön plana çıkarabilirsin.

Hazır Model Gelinliklik mi?, Özel Kesim Gelinlik mi? Tercih Etmeliyim

Bu seçim tamamen senin özgür iradene kalmış bir seçim. Denediğin hazır model gelinliklerin için de hayalindeki gelinlik modelleri yok ise, özel kesim gelinlik yaptırabilirsin. Burada dikkat etmen gereken en önemli şey düğününe ne kadar zaman kaldığı. Gelinlik provası ve denemelerde çıkan modellerin düğününe yetişip yetişmeyeceğine dikkat et.

Damat Adayı İle Uyumlu Gelinlik Seçmek Önemli !

Damat adayının vücut tipi ve boyu senin seçeceğin gelinliğe etki edebilir. Örneğin damat adayı senden kısa boylu ise kendini daha uzun gösterecek gelinlik modellerinden uzak durmalısın.

Damat adayı zayıf ise seni onun yanında çok iri gösterecek modelleri elemen gerekebilir. Bu tarz durumlarda düz gelinliklere ya da fit balık gelinlik modelleri tercih edebilirsin.

Damatlık ve gelinlik uyumlu olmalı. Seçtiğiniz gelinlik modeli ihtişamlı, gösterişli ve parlak ise damat adayının da bu gelinliği kaldıracak modellerde damatlık seçimi yapması gerekir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir