Bohem Gelinlik Trendleri
  1. Anasayfa
  2. Gelinlik

Bohem Gelinlik Trendleri

1

Bohem Gelinlik Trendleri

Bohem gelinlik, özgür ruhlu gelinler için zahmetsiz bir elbisedir. Bohem gelinliklerin ayırt edici özelliklerinden bazıları grafik danteller, dramatik kollar, kumaş ve kavramların bir karışımıdır. Genellikle demirsiz veya telsizsizdirler, rahattırlar ve kaygısız bir hava yakalamak için kolayca hareket ederler.

Kişisel tarzınız gelenekselden daha ruhani veya yapılandırılmıştan daha rahatsa, bohem bir gelinlik pazarındasınız demektir. Telaşsız slip elbiselerden, dantelli yere kadar uzanan gelinliklere kadar bohem gelinlikler, gündelik kıyafetlerden ilham alarak bunu dramatik ve göz alıcı estetiğe taşıyor.

Tamamen zamansız bir bohem görünüm için, gevşek oturan siluetler, havadar dantel kadar hafif ve narin kollarla muhteşem görüneceksiniz. Bohem gelinlikler, 70’lerden ilham alan çan kollu ve romantik antika dantellere sahip birçok elbise ile her zaman açık bahçe mekânlarıyla veya vintage temalı düğünlerle sorunsuz bir şekilde eşleşir. Hangi detayları tercih ederseniz edin, boho gelinlik için alışveriş yaparken hala dayanıklı ve iyi yapılandırılmış gevşek, tuhaf stiller aramayı düşünebilirsiniz.

2023’deki en iyi boho gelinlik stilleri ve trendleri nelerdir?

1. Çiçek Boho Dantel Gelinlik Modeli

Bohem tarzının büyük ölçüde doğal unsurlara ve doğa ile bağlantılara bağlı olduğu göz önüne alındığında, çiçekli dantelin tahmin ettiğimiz en iyi boho gelinlik trendlerinden biri olması şaşırtıcı değil. Tıpkı diğer gelinlik stillerinde olduğu gibi çiçek motifleri de her gelinliğe klasik ve romantik bir dokunuş katacaktır.

Boho gelinler için çiçekli danteller ve tasarımlar kıvraklık ve naz uyandırır. Beyaz renkte, çiçekli dantel hem ince hem de göz alıcı, zahmetsiz ancak hassastır. Çiçekli dantelli boho gelinlikler, açık ve romantik bir törene, doğru miktarda doku ve ayrıntı katar.

2. A Tipi Boho Gelinlik

A tipi siluetler, 1955’ten beri kloş etek koleksiyonuyla başlayan gelinlik modasında bir klasiktir. Daha geniş omuzlu veya daha geniş belli gelinler için A çizgileri, bir görünüme denge getirmeye yardımcı olabilecek bir siluettir. Üstü daralan ve kalçalara oturan A tipi gelinlik, serbest akışlı bir siluet oluşturur.

Bohem düğünler bağlamında bu kolay siluetler, özellikle 2023’de her yerdeki boho gelinler için trend olan zahmetsizce şık bir görünüm yaratacak. Bu görünüm, ormandaki bir gelinin boho düğünü için ilham sağlamaya yardımcı oluyor. Katmanlı A tipi etekler, özellikle sonbahar veya kış aylarında mevsimlik bir düğün yapmak isteyen boho gelinler için işe yarayacaktır. https://filmizle.movie/ahmaklar-izle

3. Kollu Boho Gelinlik

Kollu gelinlikler bir kez daha yükselişe geçti. Çan kollarından salaş ve kabarık kollara kadar, bir gelinliğe kol eklemek genellikle bir elbisenin ruhani hissini artırabilir. Akan kollar genellikle hareket katarak gözü bu görsel ayrıntıya çeker.

4. Şık Denizkızı

Daha çağdaş ve yetişkin bir görünüm için boho gelinler daha şık, denizkızı gelinlik stilini seçebilirler. Bu siluet, gelinlerin daha parlak bir tarz elde etmelerine yardımcı olarak boho elbise tarzı arasında trend oluyor. Bu elbiseler de aynı derecede serbest akışlı ama biraz daha formda ve vücuda oturan bir gelinlik isteyen gelinlere daha olgun bir hava sunuyor.

5. Ten Rengi Astarlı Bohem Gelinlik

Çıplak astar, kaprisli ama modern bir görünümü simüle eden herhangi bir boho gelinlik için mükemmeldir.

Narin geometrik veya çiçek desenleriyle katmanlanan hafif renk tonu, boho gelinin gelinliğine boyut ve derinlik katar. Bu kilit trend, dantel apliklerin ve nakışların hassas detaylarını ve güzelliğini ortaya çıkaran bohem şık gelinlikler için oldukça popüler hale geldi. Çıplak astar tonunun inceliği göz önüne alındığında, boho gelinler, bohem gelinlikleriyle aksesuarlandırmak için hemen hemen her renk çeşidini seçebilirler.

Hayalinizdeki Boho Gelinliği Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her düğün için, düğün planlama sürecindeki gelinler birçok farklı değişkeni göz önünde bulundurmalıdır. Özellikle bohem gelinler bohem gelinliklerinin genel boho estetiğine ve temasına nasıl uyduğunu düşünmelidir. Örneğin, gelinlik kumaşları, boho düğünlerinin yapıldığı olağan yerler nedeniyle özellikle önemlidir.

Plaj düğünleri olan Boho gelinler, sahil kenarında kumla sürüklenmemek için yumuşak ve hafif olan saten kumaşlara bakmalıdır.  Öte yandan, orman perisi havasıyla bir düğün yaratmayı isteyen gelinler, krep gelinliklere veya romantik, omuzsuz görünümlere gidebilir. Son olarak, çöl konumu olan gelinler, büyük gününde sıcaktan korunmak için hafif, kolsuz veya omuzsuz bir görünüm tasarlamalıdır. Şifon ve yumuşak tül elbiseler, bohem elbise tarzıyla iyi uyum sağlayan daha nefes alabilen kumaşlardan yapılmıştır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın