En Önemli 5 Gelin Aksesuarı
  1. Anasayfa
  2. GELİN

En Önemli 5 Gelin Aksesuarı

0

En önemli 5 gelin aksesuarı başlıklı yazımızda gelin adayları için oluşturulmuş tüm detayları inceleyebilirsiniz. Gelin adayları için oluşturulmuş bu içerikte düğün organizasyonunuz için konseptiniz ile sizi bütün hale getirecek aksesularlara göz atabilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı

Her ne kadar gelinliğin altında kalsa da tarzınızı yansıtacak bir ayakkabı seçmenizde fayda var. Düğün organizasyonunuz vintage esintiler varsa kısa topuklu, dantelli ayakkabı modellerine göz atabilirsin. Gelinliğinizin altına bütün konseptler için ayakkabı modellerini tek tek yazamayız fakat düğünün bir balo salonunda ise ve prenses kesim bir gelinlik modeli ile bütünleşti isen gelinliğine uygun damat beyin boyunu geçmeyecek şekilde yüksek topuklu gelinliğin ile aynı tonlarda bir ayakkabı seçebilirsin.

En Önemli 5 Gelin Aksesuarı;
Gelin Saçı Aksesuarları

Düğün organizasyonunda duvak kullanmak istemiyorsan ışıltılı taç modelleri, inciler, boncuklu doğal taşlı taçlara da göz atabilirsin. Gelin saçı aksesuarı seçerken dikkat etmen gereken bir diğer önemli husus ise organizasyonun yapılacağı mekan. Taç takmak istemeyen gelin adayları ise renkli tokalar, saç örgüleri ya da saç taraklarını tercih edebilir.

Gelin Çiçeği, Gelin Buketi

Gelin adayları için olmazsa olmazlardan gelin buketi. En az bir gelinlik kadar önemlidir gelin buketi. Gelinlik buketin konseptin ile uyumlu olmasına dikkat etmen önemli. Son dönemlerde konsept ile zıt renk tercih edilen gelin buketleri çok hoş görünmüyor. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat yinede konsept ile uyumlu renk tonlarında gelin buketi tercih emekte fayda var.

Duvak

Gelinliğin için duvak ve gelin saç aksesuarları arasında duvak kullanmayı tercih edersen dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Düğün organizasyonun ne kadar ihtişamlı ise aynı oranda uzun duvak tercih etmek daha doğru olacaktır. Tarihi bir düğün mekanında organizasyonunuzu yapacaksanız ktedral tipi duvak modellerine göz atabilirsin.

Düğün organizasyonun sade bir organizasyon ise ya da nikah sonrası bir yemek ile noktalandıracak isen omuz hizasında kafes duvaklara göz atabilirsiniz. Unutmadan seçeceğin duvak modelinin yüzünüz ile uyumlu olmasına dikkat edin.

En Önemli 5 Gelin Aksesuarı;
Şapka

Düğün organizasyonunda sıra dışı düğün konsepti uygulayan gelin adayları şapka ile de bu sıra dışı durumu taçlandırıyor. Düğün organizasyonun bir kır düğünü ya da sahil kenarı konsepti ise üzeri çiçekler ile süslü hasır şapka modellerine bakabilirsin. Ya da doğa konseptli bir düğün organizasyonu düşünüyorsan doğadan esintiler ile oluşturulmuş bir şapka tercih edebilirsin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir