Gelinliğe Uygun Saç Modeli Seçmek
  1. Anasayfa
  2. GELİN
Trendlerdeki Yazı

Gelinliğe Uygun Saç Modeli Seçmek

Gelinliğe uygun saç modeli seçmek hayatınızın en özel günü için en az gelinliğiniz kadar önemlidir. Gelinliğinizin şıklığını ve zarafetini tamamlayacak birbirinden güzel gelinliğe uygun saç modelleri konusunda size bazı noktalardan bahsetmek istiyoruz.

0

Gelinliğe uygun saç modeli seçmek hayatınızın en özel günü için en az gelinliğiniz kadar önemlidir. Gelinliğinizin şıklığını ve zarafetini tamamlayacak birbirinden güzel gelinliğe uygun saç modelleri konusunda size bazı noktalardan bahsetmek istiyoruz.

Kayık Yaka Gelinlik İçin Saç Modelleri

Kayık yaka gelinlik modelleri hala güncelliğini korumakta ve gelin adayları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Zarif ve ince tarzı ile omuz güzelliğine güvenen gelinlerin vazgeçilmezi demek yanlış olmaz sanırım.

Kayık yaka gelinlik model tercih eden gelin adayları gelin saç modeli seçiminde yarı topuz saç modeli seçebilirler. Bu sayede omuz ve boyun bölgesini ön plana çıkarabilirsiniz. Dalgalı saçlara yapılaca bir topuz ve ışıltılı aksesuarlar ile duvak kullanmadan tercih edebilirsiniz.

Gelinliğe Uygun Saç Modeli Seçmek ; Kare Yakalı Gelinlik İçin Saç Modelleri

Klasik bir model haline gelen kare yakalı gelinlik için uygun olabilecek saç modellerde salaş örgülü, düşük topuzlu gelin saçı modeli tercih edebilirsiniz. Bu saç modelinde alttan gelen duvak ile saçlarınızın üzerine serpiştirilmiş çiçekler ile bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Straplez Gelinlik Modeli İçin Saç Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen straplez gelinlik modelleri için yanlış seçilen gelin saçı modelleri yüzünden gelinliğin ve gelinin güzelliği kayboluyor ne yazık ki :( Düğününüz için straplez bir gelinlik modeli seçti iseniz bigudiler ile dalgalandırılmış saçlarınızı yan tarafa topuz yapmak olabilir ya da at kuyruğu olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak uygun modeli seçerken gelinliğiniz üzerinde duvak kullanıp kullanmayacağınız önemli. Duvak kullanacaksanız toplu gelin saç modeli tercih edebilirsiniz.

V Yaka Gelinlik Modeli İçin Saç Modelleri

V yaka gelinlik modeli seçen gelin adayları için en hassas nokta ne kadar dekolteli kullanacağınızdır. Cesur bir yaka dekoltesi kullanacak isen ve bunu sergilemekten çekinmiyorsan arkadan toplanmış bir gelin saç modeli kullanabilirsin. Ya da seçtiğin gelinlik modeli derin dekolteli değil ya da dekolteni saçlarınla kapatmak istiyorsan eğer açık dalgalı gelin saç modeli tercih edebilirsin.

Gelinliğe Uygun Saç Modeli Seçmek ; Tek Omuzlu Gelinlik Modeli İçin Saç Modelleri

Tek omuzlu gelinlik modellerinde neredeyse her gelin saç modeli kullanılabilir. Dalgalı ya da düz açık saçlar, topuz ya da at kuyruğu fark etmez. Bu gelinlik modelinde neredeyse her saç modelini tercih edebilirsiniz. Yalnız bu gelinlik modelinde duvak yerine ışıltılı aksesuarlar tercih etmenizi önerebiliriz.

Gelin adayları için oluşturudğumuz bu yazı da çeşitli gelinlik modellerine uygun gelin saç modelleri hakkında ufak tavsiyelerde bulunduk. Gelin adayları hangi gelinliği seçerse seçsin kendisine yakışmayan trend gelin saç modelleri de dahil seçmemeli. Trend gelin saç modelleri ve yukarıda bahsettiğimiz gelin saç modelleri öneri mahiyetindedir. Yüz yapınız, vücut hatlarınız gibi daha bir çok etmen saç modeli seçmenizde farklılık gösterecektir.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir