Gelin Aksesuarları; En Önemli Aksesuarlar
  1. Anasayfa
  2. Gelinlik Aksesuarları

Gelin Aksesuarları; En Önemli Aksesuarlar

0

Gelin aksesuarları gelin adayları için en az seçtiği gelinlik modeli kadar önemlidir. Gelinliğiniz ile birbirini tamamlayacak bazı aksesuarlar ve dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Sizde gelinliğinize uygun aksesuarları bu detaylara göre değerlendirerek tercih edebilirsiniz.

Gelin Aksesuarları; Duvak

Gelinlik modelinize uygun olarak duvak kullanmayı tercih ettiniz. O halde gelinliğinize uygun duvak seçiminde nelere dikkat etmeniz gerek bir göz atalım.

Düğününüz sade bir restoran düğünü ya da nikah yemeği tarzında ise kafes duvak modellerini ya da omuz hizanızda duvak tercih edebilirsiniz. Duvak seçimi yaparken yüz şeklinize uygun olmasına dikkat edin.

Düğününüz tarihi bir mekanda ya da ihtişamlı bir otel düğünü ise katedral tipi uzun duvak modelleri tecih edebilirsin.

Gelin Saç Aksesuarları

Tercihiniz duvak değil gelin saç modeli kullanmak ise bir çok aksesuar tercih edebilirsin demektir. Tabi gelin saç modelin için aksesuar seçerken konseptin ve gelinliğinin modeli ile uyumlu olmasına dikkat et. Kullanabileceğin aksesuarlar ışıltılı taç modelleri, inciler ve renkli süslü doğal taçlar ve çiçekler gibi bir çok alternatifi değerlendirebilirsin.

Gelin Aksesuarları; Şapka Kullanabilirsin

Eğer konseptine uygun farklı bir iz bırakmak istiyorsan şapka tercih edebilirsin. Son dönemlerde sık sık gelin adayları tarafından tercih edilmekte gelin şapka modelleri. Fakat düğünün konseptine uygun olduğuna dikkat etmen önemli. Örneğin bir kır düğünün de yazlık çiçekler ile süslü bir gelin şapka modeli tercih edebilirsin.

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı tercih ederken gelinliğin altında kaldığını düşünerek rahat hareket edip uyumsuz bir model seçersen detaycı biri olmadığını düşünebilirler. Sen yine de gelin ayakkabı modelleri ne göz atarken tercih edeceğin ayakkabı gelinliğin ile uyumlu olsun. Bu sayede detaylarla kendini güçlendirdiğin ortaya çıksın!

Örneğin; Balo salonunda balık kesim gelinlik ya da prenses kesim gelinlik modeli tercih edeceksen platform topuklu gelin ayakkabısı tercih edebilirsin. Düğün konseptine ve düğün organizasyonu nu yapacağın mekana göre hangi gelin ayakkabısı modelini tercih etmelisin birde onlara göz atalım.

Otel düğünü ya da tarihi bir mekan da düğün organizasyonunu yapacak isen yüksek topuklu, ışıltılı ve gösterişli gelin ayakkabısı modellerini tercih edebilirsin.

Düğün salonu ya da restoran konseptli bir düğün organizasyonu yapacak isen gösterişli olmayan sade gelin ayakkabısı modellerini tercih edebilirsin.

Kır düğünü ya da bahçe düğünü yapacak isen burada en önemli nokta zemin. Bu tür mekanlarda zeminin engebeli olduğunu düşünür isek yüksek topuklu gelin ayakkabıları size zor anlar yaratabilir. Bu sebeple olabildiğince kısa topuklu gelin ayakkabısı tercih etmeni öneriyoruz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir