Arzu Yanardağ ile Hayat ve Sanat Üzerine Söyleşi
  1. Anasayfa
  2. HABERLER
Trendlerdeki Yazı

Arzu Yanardağ ile Hayat ve Sanat Üzerine Söyleşi

0

İÇSEL YOLCULUK

 

ARZU YANARDAĞ İLE SÖYLEŞİ;

Her başarılı sanatçının hikayesi, kendi yolculuğunu içerir. Arzu Yanardağ da istisna değil. Yeteneğin doğuşundan itibaren profesyonel bir oyuncu ve model olma yolunda nasıl ilerlediğini anlattı. Bu söyleşi, Arzu Yanardağ’ın başarılarının ardındaki insan hikayesini ve sanata olan tutkusunu daha yakından keşfetmenize yardımcı olacak.

 

YETENEĞİNİZİ NASIL ORTAYA ÇIKTI VE SİZİ PROFESYONEL OLMA YOLUNDA DESTEKLEYEN KİM OLDU?

Hiç kimse. Kendi çabaları, fark edişleri ve yaptığı seçimlerle yolu belirledi. Tanıdık tavsiyesiyle değil, yeteneği ve güzelliği sayesinde auditionlarda başarı elde etti. Kendini keşfetti ve mesleğini seçti. Bu konuda kimseye borçlu olmamak onu daha da güçlendirdi.

 

HAYAT MOTİVASYONUNUZ NEDİR?

Charlie Chaplin’in ünlü sözü: “Kahkahasız geçen bir gün, harcanmış bir gündür.” Onun için hayatta en değerli şey, gülmenin getirdiği içsel mutluluk ve coşku. Bu motivasyonla her günü dolu dolu yaşamaya çalışıyorum.

 

YOĞUN TEMPODA KENDİNE NASIL ZAMAN AYIRIYORSUN? EN BÜYÜK LÜKSÜN NEDİR?

Son zamanlarda en büyük lüksüm film festivallerindeki jüri üyeliği. Hem sinema adına önemli bir görev üstleniyor, hem de İstanbul’dan uzaklaşarak kendimle baş başa kalabiliyorum. Bu, yoğun temponun ortasında kendime ayırdığım kıymetli anlar arasında.

 

OYUNCU VE MODEL OLMASAYDINIZ HANGI MESLEĞİ SEÇMEK İSTERDİNİZ?

Küçükken arkeolog olmak isterdim. Tarih ve eski uygarlıklar her zaman ilgisimi çekti. Ancak şimdi oyuncu olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Onun için bu, en güzel terapi. İşı bilen, profesyonel bir ekip ile çalışmanın tadı bir başka. Hele ki iyi bir tiyatro İzleyicisi karşısında sahneye çıkmak, bu mesleğin bana sağladığı en büyük zevklerden biri.

 

OYUNCULUK DIŞINDA SANATIN HANGI ALANINDA VARSINIZ?

Resim, heykel, dans, müzik… Sanatın birçok yönü onu heyecanlandırıyor. Yeni keşfettiği bir şehirde müzeleri gezmeyi çok seviyorum. Aynı zamanda dans etmeyi de tutkun bir şekilde yapıyorum. Dansı projelerime dahil etmek için çalışmalar yapıyorum. Seyircilere henüz görülmemiş yönlerimi sunmayı amaçlıyorum.

Paylaş
İlginizi Çekebilir
IMG_1408