IBB evlilik desteğini 15 bin liraya çıkardı!
  1. Anasayfa
  2. HABERLER

IBB evlilik desteğini 15 bin liraya çıkardı!

0

İBB evlilik desteğinin 7 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldığını ve evlilik desteğine başvuru şartlarını açıkladı. İşte detaylar…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ekonomik zorluk yaşayan yeni evlenecek çiftlere yönelik evlilik desteğini 15 bin TL’ye çıkardıklarını sosyal medya üzerinden duyurdu. 

 

Önceki miktarı 7 bin lira olan evlilik desteği 15 bin liraya yükseltildi..

 

İmamoğlu, bu destekle ilgili paylaşımında, “Kredi değil, hibe. Ekonomi kötüye gittikçe her alandaki sosyal desteğimizi artırıyoruz. Yeni evlenecek ve ekonomik zorluk yaşayan çiftlere evlilik desteğini 15 bin TL’ye çıkardık.” ifadelerine yer verdi. 

 

İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Enif Yavuz Dipşar ise yaptığı açıklamada, “Artık evlenmek gerçekten çok zor. Bu sebeple yoksullukla mücadelede, evlenmek isteyen çiftlere katkı sağlamak amacıyla destek miktarını 15 bin TL’ye çıkardık.” dedi.

 

Bilgilere göre, 2023 yılında destekten 8 bin 700 çift faydalandı ve 2024 hedefi ise 20 bin çift olarak belirlendi.

 

Başvuru şartları ise şunlar:

●Eşlerden birinin resmi olarak İstanbul’da ikamet etmesi , 

●TC vatandaşı olması, 

●Çiftlerden her birinin reşit (18 yaş üstü) olması 

●Nikah tarihinin başvuru tarihinden en fazla 90 gün sonra olması.

 

Başvurular ise İstanbulsenin uygulaması, İBB’nin sitesi ya da alo 153’ten yapılabiliyor.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yakın zamanda ‘Aile ve Gençlik Fonu’ kanunu kapsamında yeni evlenecek çiftlere vereceği faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi hakkında okumak için: https://www.duguntrendleri.com/evlilik-kredisi-basvurusu-basladi-mi-sartlari-neler/

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir