Gelin Tacı Seçimi ve Modeller
  1. Anasayfa
  2. GELİN

Gelin Tacı Seçimi ve Modeller

0

Gelin tacı seçimi ve modeller ile ilgili yazımızda aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Gelin tacı seçerken düğün yapılacak mekan, gelinlik modeliniz ve tarzının belirleyici unsurlar haline geliyor. Ana başlıklar altında gelin tacı modeli seçerken dikkat etmeniz gerekenler konusunda öneriler sunuyoruz.

Düğün Mekanı ve Gelinliğinize Göre Gelin Tacı

Gelinlik tarzın ve saç modelin düğün yapılacak mekana göre hazırlandığını varsayarak bütün bunlar konsept halinde olur da gelin tacı olmaz mı? Burada dikkat etmen gereken nokta düğün yapılacak mekan ne kadar ihtişamlı ise seçeceğin gelinlik tacı modeli de o kadar gösterişli olmalı.

Otel düğünleri, tarihi mekanlarda gerçekleştirilecek düğünlerde gibi gösterişli düğün mekanlarında ise; Seçtiğin gelinlik modeli kabarık, balık kesim ise prenses gelin tacı modeli tercih edebilirsin. Gösterişli ve parlak gelin tacı bu tür mekanlarda uygun olacaktır.

Gelin Tacı Seçimi ve Modeller ; Sade Düğünler

Havuz başı düğün yapmayı planlıyorsan ve gelinliğin kabarık olmayan, düz kesim bir gelinlik modeli ise bu konsepte uygun genellikle en çok tercih edilen gelin tacı modelleri inci ya da swarovski taşlı gelin tacı modelleri ve parlak taşlı gelin saç bantları oluyor.

Düğününüz restoran düğünleri konseptinde sade bir düğün organizasyonu ise gelinlik tercihinde sade gelinlik modellerinden yana ise seçeceğin gelin tacı modelleri zarif gelin tacı modelleri olabilir. Daha doygun bir tac kullanmak istiyorsanız ise swarovski taşlı gelin tacı uygun modeller arasında olabilir.

Diğer Konseptlerde Gelin Tacı Modeli Seçimi Yaparken

Gelin tacı modeli seçimi yapar iken çok fazla bahsedilmeyecek kadar kombin olduğu için en çok sorulan düğün konseptleri hakkında bilgiler paylaştık. Sizin düğün konseptiniz yukarıda bahsedilmeyen bir konseptde ise kendi gelin tacınızı seçer iken konseptinize uygun modellere yoğunlaşmak doğru olacaktır.

Gelin tacı modellerinde dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de yüzünüze uygun olması. Yani kullanacağınız gelinlik tacı modeli çok ihtişamlı parlak görünsün diye sizi kaybedecek büyüklükte modeller seçmemeye özen gösterin.

Yukarıda bahsedilen gelin tacı modelleri her gelin adayına uygun olacak diye bir kaide olmadığı için; gelin tacı modeli seçimi yaparken kendinize yakıştırdığınız bir gelin tacı modelini kullanmak sizi rahat hissettirecektir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir