Vintage Gelin Aksesuarları
  1. Anasayfa
  2. Gelinlik Aksesuarları

Vintage Gelin Aksesuarları

0

Vintage modası hiçbir zaman eskimediği gibi geçmişi, köklerimizi simgelediği için de vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Bir düğünde takabileceğiniz en güzel şey anneannenizin size verdiği, kendi düğün aksesuarları değilse nedir? Yaşanmışlığı, tecrübeyi, yılları ve en saf sevgiyi temsil eder o takılar. Anneannenizden size böyle bir takı kalmadıysa bile, aksesuar tercihlerinizi vintagedan yana kullanarak aynı duyguları yaşatabilirsiniz. Geçmişten bugüne değer kazanarak gelen aksesuarların düğünlerle bütünleşmesini izleyelim…

Saç Aksesuarları

Normalde saçınıza bir şey takmaya alışık olmayabilirsiniz ama inanın gelin görünüşünüzü tamamlayacak en şık aksesuarlarınızdan biri gelin saçı aksesuarınız olacak. O günün zarafetine yakışır, eskilerden bir esinti taşıyan vintage saç aksesuarları endamınıza endam katacak. İster incecik işli ve narin, ister tüyler ve taşlarla bezeli vintage aksesuarlar, günlük hayatta bile takmak isteyeceğiniz türden.

sac-aksesuarlari

Eldivenler

Eldivenler modern yaşamla beraber yavaş yavaş hayatımızdan kayboldu. Bu eski zarafet sembolünü bir kere bile olsa takabilmeniz için düğünden daha iyi bir fırsat olabilir mi? İster dirseğinize kadar uzanan bir model, ister bileğinizde biten kısa bir model olsun; vintage gelinlik modelleri ile yakışacak bir eldiven mutlaka bulabilirsiniz. İkinci el kıyafet satan mağazalar bakmanız gereken en doğru adresler olacaktır.

Gelin Çantaları

Düğün gününüzde telefonunuz, rujunuz, yedek toka ve mendil gibi ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz şık bir çantaya ihtiyacınız olacak. Gelinliğinizin havasını bozmayacak küçük ve şık çantalarda da en iyi seçenek vintage gelin çantaları gibi duruyor. Zarif ve asil bir havaya sahip bu çantalar, gelinliğinizi kapamak yerine gelin görünüşünüze daha güzel bir hava katacak. Gelin çantası alırken dikkat etmeniz gerekenler yol gösterici olacaktır.

gelin-cantalari

Gelin Takıları

Günlük hayatınızda modern takıları tercih eden bir gelin de olsanız düğün gününüzde biraz daha eski ve ağır takıları denemenizi öneririz. Eskinin ihtişamını ve zerafetini günümüze taşıyan bu takılar; ince işçilikleri ve zarif yapılarıyla dikkat çekiyorlar. Ama her zaman dediğimiz gibi abartıya kaçmıyoruz. Gösterişli bir gerdanlık seçtiyseniz diğer takılarınızda olabildiğince sade seçimler yapın.

Ayakkabılar

Vintage ayakkabıları el işçiliklerinden, küçük topuklarından, yuvarlaktan ziyade hafif sivri burunlarından tanıyabilirsiniz. Size tavsiyemiz bilekten bağlamalı modellerden tercih etmeniz çünkü bilekten bağlı modeller; topuklara rağmen daha sağlam basmanıza ve dans ederken daha rahat etmenize olanak sağlar. Vintage dekora sahip bir düğün planlıyorsanız minik çiçek desenlerinden oluşan renkli ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

ayakkabilaar

 

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir