Evde Söz veya Nişan Yapacaklara Tavsiyeler
  1. Anasayfa
  2. Tag, Masa ve Süsleme

Evde Söz veya Nişan Yapacaklara Tavsiyeler

0

Evde söz veya nişan yapacaklara tavsiyeler yazımıza geldiğine göre;

Evde söz veya nişan yapacaklara tavsiyeler veriyoruz. Hazırlıklara başladın. En özel gününe en özel şekilde hazırlanıyorsun. Özellikle bu gecede hayal kırıklığıda yaşamak istemiyorsun. O zaman bu yazımız senin için :). Bu yazımızda Evde söz veya nişan yapacaklara tavsiyeler bulacaksın. O halde hemen başlayalım !

Kaç Kişi Olmalı ?

Evde söz veya nişan organizasyonu yapmak günümüzde aile arasında samimi bir ortam yaratmak isteyen çiftlerin tercihi oldu. Bu tür organizasyonlar için kiralanacak mekanlardan daha ufak olduğu için ev ortamı öncelikle kaç kişi olacağını planlamalısın. Davetli sayısı evinizin büyüklüğüne göre senin karar vereceğin bi unsur. Ama misafirlerini samimi ortam kuracağım diyede üst üste oturtmamaya dikkat et !

Kimler Çağırılır ?

Bu unsur ev ortamında minimal bir organizasyon olduğu için yalnızca 1. derece yakınlarını çağırmak daha samimi bi aile ortamı yaratacaktır. Tabiki bu unsur yine senin elinde… Çok büyük bir aile yapın yok ise yakın arkadaşlarınıda bu özel gecene davet edebilirsin.

Ne Kadar Süremeli ?

Bu süre aile içi yakınlaşma ve sohbet ortamına göre değişmektedir. Fakat misafir karşılama, yiyecek ikramı, isteme merasimi, kahve ikramı ve fotoğraf çekimi bu düzende 2-3 saat sürmektedir. Tabiki bu süre aile yakınlaşması ve sohbet ortamına göre farklılık göstermektedir.

Nişan Konsepti Belirleme

Evde söz ya da nişanın için oluşturacağın konsept hazırlığını daha rahat hale getirebilir. Uygulamak istediğin konsept sayesinde kafanda süslemeleri verilecek ise hediyeliklerin de dahil olmak üzere hazırdır demektir. Giyeceğin elbisenden, nişan tepsine, nişan masandan, pastana kadar tüm hazırlığını bu konseptte seçtiğin renkler doğrultusunda yapabilirsin.

Evde Nişan veya Söz Kıyafeti Nasıl Olmalı

“Evde söz kıyafeti nasıl olmalı” ya da “evde söz nişan kıyafeti nasıl olmalı” diye araştırıyorsan bu sorunun cevabını veriyoruz.

Dışarıda yapılan organizasyonlara kıyasla evde yapılan bu tür organizasyonlarda seçeceğin elbise daha sade olmalı. Çok fazla dekoltesi içermeyen ve rahat hissede bileceğin elbiseleri evde nişan ya da evde söz kıyafeti olarak tercih edebilirsin.

Söz veya Nişan Ayakkabımı Nasıl Seçmeliyim

Bugün sürekli ayakta olacağın ve kısıtlı bir alanda hareket edeceğin için seçeceğin ayakkabı topuklu ise kalın topuklu ayakkabı seçmen daha rahat etmeni sağlayacaktır. Boyun kısa değilse alçak topuklu ayakkabı seçmende fayda var. Tabi ki topuk boyunu seçerken damat adayının da boyunu geçmemeye dikkat et :)

Evde Söz veya Nişanda Ne İkram Edilir ?

Bu tür minimalist organizasyonlarda genel olarak makaronlar, el yapımı kurabiyeler, kek, yaprak sarması, börekler ve vazgeçilmezimiz çay ikram ediliyor. Nişan da hazırlayacağın bu tür ikramları kendin hazırlayacağın gibi bir catering firmasından da destek alabilirsin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir