Trend Gelinlik Modası: 2024 Sonbahar Gelinlik Modası
  1. Anasayfa
  2. HABERLER
Trendlerdeki Yazı

Trend Gelinlik Modası: 2024 Sonbahar Gelinlik Modası

0

Bir başarılı Gelinlik Modası Haftası daha geride kaldı ve akıllardaki soru şu: “2024 yılında trend gelinlikler neler ?” Kısacası, bu endüstri etkinliğinin sona ermesi, 2024 düğün modasının ve ötesinin tonunu belirleyecek yeni bir alışveriş sezonunun başlangıcını işaret ediyor.

Bronx and Banco ve SOUCY gibi yeni tasarımcılardan Amsale ve Halfpenny London gibi endüstri Veterani tasarımcılara kadar, tasarımcılar bu sezon beklentileri aştılar ve her türlü gelin estetiğine hitap eden elbiseler sundular romantik, modern, cesur veya gösterişli olsun, zevklerinize göre ve her ne kadar her tasarımcı, markalarının bireysel stil kimliğiyle uyumlu elbiseler üretse de, tüm 2024 Sonbahar koleksiyonları boyunca ortak bir tema olan bazı trendler vardı.

Bu trendlere daha fazla ayrıntıyla göz atmak ister misiniz? İşte 2024 Sonbahar Gelinlik Modası Haftası’ndan en önemli gelinlik trendlerini keşfetmek için aşağı kaydırın (ve eğer 2024 gelinlerindenseniz,not almayı unutmayın!)

Düşük Bel Hatları

Düşük bel hatları, yeni ve devrim niteliğinde bir gelinlik trendi olmasa da, birçok tasarımcı bu silueti Fall 2024 koleksiyonlarına nasıl dahil edebileceğini buldu. Örneğin, KYHA ve Viktor & Rolph Mariage, hem çağdaş hem de vintage esintileri olan bir kombin arayan gelinlere hitap eden ince düşük bel detaylarına sahip elbiseler sundular.

KYHA

Viktor & Rolph Mariage 

Yeniden Tasarlanmış Gövdeler

Bu sezon tasarımcılar, geleneksel, düzgün tasarımların yerine büyük çiçek desenleri içeren elbiseler üreterek göz alıcı gövde konseptini yükselttiler. Amsale ve Esé Azénabor, cesur ve detay odaklı tercihlere sahip gelinlere hitap eden muazzam balo elbiselerinin büyük çiçekli gövdelerinin harika örneklerini sundular.

Amsale 

Esé Azénabor

İnce Askılı Soğuk Omuzlar

Halfpenny London ve The OWN Studio gibi markalar, geleneksel soğuk omuz siluetine modern bir dokunuş katarak ince askıları tercih etti. Uzun kollu seçeneklerden sarkık omuzlu ve inci süslemeli askılara kadar farklı stillerin çeşitli yorumlarını özellikle seviyoruz.

Halfpenny London 

The OWN Studio 

Cesur Parti Kıyafetleri

Resepsiyon veya after-party için biraz cesur bir şey mi istiyorsunuz? Şanslısınız çünkü tasarımcılar ve markalar, 2024 yılında en cesur stillerini sundular. Bronx and Banco’nun şeffaf tek omuzlu maxi elbisesinden Rime Arodaky’nin iki parçalı dantel kıyafetlerine (sadece birkaçını adlandırmak gerekirse), gelinler, ikinci veya üçüncü düğün günü kıyafeti ararken içlerindeki cesareti dışa vurabilecekler.

Bronx and Banco 

Rime Arodaky 

Tatlıkalp Yakalar Kalktı 

Kavisli yaka hatları – ki buna “tatlıkalp” yaka diyoruz – bu sezon Bridal Moda Haftası’ndaki birçok koleksiyonda göründü. Prea James ve THEIA gibi tasarımcılar, geleneksel tatlıkalp siluetinin modern bir yorumunu sundu. Bu, diğerlerinden farklı bir gelinlik arayanlar için göz önünde bulundurulması gereken bir trenddir.

Prea James

THEIA

80’lerin Belirgin Omuzları

Geçmişteki trendlerin çağdaş düğün modasında görünmesi olağan bir şey olduğundan, bu Sonbahar 2024 sezonunda 80’lerin belirgin omuzlarının yeniden ortaya çıkması şaşırtıcı olmadı. Bazı tasarımcılar bu 80’ler tarzı temel üzerine modern bir dokunuş koyarken, özellikle Julie Vino’nun yapılandırılmış, sivri omuzlu yorumunu ve Scorcesa’nın modern, şişme omuzlu varyasyonunu beğendik.

Julie Vino

Scorcesa 

Solgun Tonlar

Bunu bir kez söyledik ve tekrarlayacağız: Renkli gelinlikler burada kalmaya devam ediyor. Bu sezon özellikle birçok tasarımcı, soluk pembe, pastel yeşil, bebek mavisi ve açık gri gibi solgun tonları tercih etti. Ines Di Santo ve SOUCY gibi markalar, bu canlı görünümü yükseltmek için çiçek desenleri ve yaprak motifleri gibi ek unsurları dahil ettiler.

Ines Di Santo

SOUCY

Pırıltılı Paneller

Son olarak, tasarımcıların, şeffaf gelinlik trendine yeni bir yaklaşım getirerek, görünür veya pırıltılı panellere sahip elbiseler ürettiği şekilde bu stile yeni bir bakış açısı getirmesini seviyoruz. Daha spesifik olarak, hem Honor hem de Nardos, bu stili daha romantik veya gösterişli olmalarına bakılmaksızın tüm estetiklere hitap edebileceğini gösterdiler.

Honor

Nardos 

Bridal Moda Haftası’ndan bu sezonun en önemli gelinlik trendlerini keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin. Siz de 2024 gelinlik koleksiyonunuzu seçerken bu trendleri göz önünde bulundurmayı unutmayın.

2024 yılında gelinlik modası, çeşitlilik ve özgünlük açısından zengin bir yıl olacak gibi görünüyor. Her gelin kendi stilini yansıtacak bir gelinlik bulabilecek ve bu özel günün tadını çıkaracak. Unutmayın, en önemlisi kendinizi rahat hissettiğiniz ve güzel hissettiğiniz bir gelinlik seçmektir. İşte 2024 trend gelinlik modelleriyle ilgili bazı ilham verici fikirler. Gelinliğinizi seçerken sizi en iyi yansıtan tarzı bulmayı unutmayın!

Düğün Tarihi ve Düğün Trendleri olarak, düğünlerinizi unutulmaz kılmak için sadece fiziksel olarak değil, dijital platformlarda da yanınızdayız. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, en yeni düğün trendlerini ve yaratıcı fikirleri kaçırmayın. Düğün hazırlıklarınıza renk katmak için profilimize göz atın. İyi eğlenceler ve parıltılı anılarla dolu bir düğün dileriz! 💖👰🤵

Paylaş
İlginizi Çekebilir