Evlilik kredisi başvurusu başladı mı, şartları neler?
  1. Anasayfa
  2. HABERLER

Evlilik kredisi başvurusu başladı mı, şartları neler?

1

Evlilik kredisi başvurularının başlamış olup olmadığı ve bu krediye dair şartlar hakkındaki araştırmalar devam etmekte. Aile ve Gençlik Fonu’nun faaliyete geçmesiyle birlikte, bu konuda resmi bir açıklama Bakan Göktaş tarafından yapılmıştı. Ancak, evlilik kredisi başvurularının başlamış olup olmadığı ve şartları hala belirsizliğini koruyor.

 

 

Bu bağlamda, 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinin ne zaman verileceği konusundaki detaylar merak konusu. İşte detaylar… Yeni yıl ile birlikte, evlilik kredisi başvuruları araştırma konuları arasında yer alıyor. Devlet destekli bu kredi, yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL olarak belirlendi ve pilot illerde uygulanacak.

Evlilik kredisi başvuruları başladığında 4 yılda tamamlanacak geri ödeme planıyla hayata geçecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, başvuru tarihini yeni yıldan önce beklediklerini açıkladı. Evlilik kredisi için öncelik deprem bölgesindeki çiftlere verilecek, 150 bin TL tutarındaki kredi 2 yıl geri ödemesiz olacak ve toplamda 4 yılda ödenecek. AK Parti İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan konu hakkında, “Yaş sınırları proje kapsamında ilin ve bölgenin özelliğine göre, oradaki gençlerin durumlarına göre değerlendirilecek ve ona göre esnetilecektir. Hedefimiz, bir an önce 81 ildeki gençlerimizin hepsine ulaşmaktır” dedi.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın