Etkileyici Düğün Organizasyonu
0

Etkileyici düğün organizasyonu için bilmeniz gerekenler ile ilgili bu yazımızda çiftlerimize organizasyondan mekan seçimine kadar bilmeniz gereken her konudan notlar paylaşıyoruz.

Etkileyici Düğün Organizasyonu İçin Bilmeniz Gerekenler; Mekan Seçimi

Düğününüz için mekan seçimi yaparken bütçenize ve isteklerinize göre öncelikle mekan araştırması yaparak size uygun bulduğunuz mekanları liste haline getirmeniz ve sonrasında bu listeye göre gezmeniz zaman ve seçim konusunda sizi artıya geçirecektir.

Mekan seçimi yaparken kiralayacağınız düğün mekanı içerisinde süsleme, ses ve ışık sistemi, görüntü sistemi, sahne şovları, düğün öncesi gelin-damat hazırlık odası, misafirleriniz için karşılama hizmetleri var mı yok mu buna benzer dahil hizmet neler bunları not etmelisiniz.Sonraki mekanların dahil imkanları ile kıyaslama yaparak sizin için doğru düğün mekanını bulmuş olacaksınız.

Etkileyici Düğün Organizasyonu İçin Bilmeniz Gerekenler; Ses ve Işık Sistemi Nasıl Olmalı ?

Çok basit bir detay olarak görünebilir. Fakat misafirleriniz için düğün sonrası eve gittiklerinde bir baş ağrısı armağan etmek istemiyorsanız bu da dikkat etmeniz gerekenler içerisinde. Çoğu mekan gelişi güzel tabiri ile “ses çıksın yeter” mantığında mekanları için yanlış ses sistemi tercih etmekte. Kiralayacağınız mekanda ses sistemi var ise öncelikle düğünüz süresince çalacak parçalardan kısa demolar dinleyin.

Dinleyeceğiniz bu demolar kısık ve yüksek seste olsun. Dikkat etmeniz gereken kısık seste net anlaşılıyormu?, yüksek seste patlama yapıyor mu? Tabi dikkat edeceğiniz bu hususlar mekanın dolması ile farklılık gösterecektir ama en azından mekan kaliteli bir ses sistemine sahip mi bunu göz ardı etmemiş oluruz.

Eğer mekan içerisinde sabit ses ve ışık sistemi yok, dışarıdan bu hizmeti alacaksınız dikkat etmeniz husular;

  1. Firma işten anlayan bir tonmaister hizmeti ile destek verecekmi?
    ..
  2. Organizasyon süresince konuşmalar için kullanılacak mikrofonlar telsiz ise kesme yapıyor mu, yapmıyor mu? Çünkü organizasyonlarda en kötü durumlardan bir tanesi mikrofon kesmesi. Ne söylediğinizi misafirleriniz anlamayabilir. Düşünsenize nikah esnasında “EVET” nidalarınız “E**V***” olarak duyuluyor … Ne kadar üzücü bir durum.
    ..
  3. Işık sistemi demo olarak mı çalışıyor ? Çoğu mekan maliyet düşürmek için “ortada ışık dönsün, renk katsın yeter” mantığı ile ışık sistemi aldığı için düğün esnasında slov parçalarda arkada hızlı renk geçişleri yapan ve herkesi rahatsız eden görüntüden başka bir olayı yok aslında. Sizin bu esnada soracağınız mekan sahibi ya da hizmet alacağınız firmaya; “ışık sistemi için ayrı bir kullanıcı varmı ?”

gibi… Dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmakta.

İkramlıklar Nasıl Olmalı ?

Bu konu tamamen bütçeniz ile doğru orantılıdır. Seçeceğiniz, Et, tavuk, balık ya da başlangıç menülerinin lezzeti mekanın catering hizmeti ile ya da çalıştırdığı ustanın kalitesi ile örtüşebilir. Bu konuda süprizler ile karşılaşmamak için düğün öncesi belirlenen tarihte tadım istediğinizi belirtebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir