Düğünlerde Her Zaman Trend ve Zamansız Renk Kombinasyonları
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON
Trendlerdeki Yazı

Düğünlerde Her Zaman Trend ve Zamansız Renk Kombinasyonları

0

Düğününüz için renk seçimi yapmak küçük bir iş değil; bu planlama unsuru sadece günün genel tonunu belirlemekle kalmaz, aynı zamanda planlama süreci boyunca yapacağınız birçok diğer dekorasyon kararını da etkiler. ILE Events’ten Alicia Mae, bir düğünün atmosferinin büyük ölçüde renk şeması tarafından etkilendiğini belirtiyor. ‘Renkler, bir ortamın ruhunu ve duygusunu değiştirebilir; bu düşünceyle, ilhamınız misafirlerinizin mekâna adım attıklarında nasıl hissetmelerini istediğinizden gelebilir.

Mae, atmosferin ötesinde, bir renk şemasının olması durumunda dekorun birçok yönünün bir araya geldiğini açıklıyor: “Renk hikayesini düşündüğünüzde, kağıt malzemeleri, çiçekler, masa örtüleri, sandalyeler, mekanın iç mekânı ve kendinizin ve düğün partisinin giyimini unutmayın; tüm bu unsurlar birbirini nasıl tamamladığı konusunda düşünülmelidir.

Posh Parties’den Heather Lowenthal’e göre, gerçekten önemli olan size mutluluk veren bir renk kombinasyonu seçmektir. “Her zaman geriye dönüp mutlu olduğunuz bir şemayı seçin,” diyor. Eğer çok renkli bir atmosfer size uygunsa, Lowenthal, buna yönelmenin bir sakıncası olmadığını açıklıyor! Diğer taraftan, hangi yönde ilerleyeceğinden emin olmayanlar için nötr renklere odaklanmalarını öneriyor. “Eğer bir renge karar veremiyorsanız veya klasik bir stil korumak istiyorsanız, o zaman nötr renkler harika bir seçenektir.”

 

Beyaz ve Yeşil

Beyaz veya açık renk şeması, bol yeşillik için mükemmel bir zemin sunar, burada beyaz bir çadır alanında asılı yeşillik dekorasyonları ve etkileyici yeşil-beyaz çiçekli masa koşusu ile görüldüğü gibi.

 

Hepsi Beyaz

Hepsi beyaz bir düğün zamanın ötesinde bir zarafete sahiptir—bu monokrom renk düzeninde hem taze hem de klasik bir hava var. Çiftler, beyazın bir veya iki tonunu kullanmayı seçebilir veya farklı beyaz ve açık renk tonlarıyla yaratıcı olabilirler. Biz bu düzenleme beyaz porselen ve beyaz mumlarla birlikte beyaz çiçek aranjmanlarının dokusu oluşturduğu bu resepsiyon düzenlemesini çok seviyoruz.

 

Hafif Nötr Renkler

Nötr renkler güzel, nazik ve düğün dekorasyonunuzun birçok unsuruna çok kolay bir şekilde entegre edilebilen renklerdir. Sadece bu ahşap düğün koltuklarına bakın; açık beyaz, gri ve lavanta tonlarındaki harmanlarıyla ne kadar etkileyici görünüyorlar.

 

Soluk Pembe Tonları

Stilinden hiçbir zaman ödün vermeyen en güzel, narin renk kombinasyonlarından biri soluk pembe tonlarını, nötr renklerle bir araya getirmektir. Bu yoğun çiçeklerin açık pembe tonlarındaki güzelliği, soluk gri kumaşlar ve daha koyu gri aksesuar mumlar ile bir araya geldiğinde ortaya çıkan görüntüyü çok seviyoruz.

 

Mücevher Tonları

Hafif ve sakin tonlardan yana tercihinizi yapın ya da bu etkileyici davetiye setinde görülen cesur tonlara yönelin, taş esintili renkleri dahil etmek için birçok seçeneğiniz var.

 

Siyah ve Beyaz

Özellikle resmi bir düğün veya smokin giyilen bir düğün planlıyorsanız, sade ancak zarif siyah-beyaz bir düğün çok şık ve asla modası geçmeyecek bir tercih. İster siyahı, ister beyazı vurgulayabilirsiniz—bu çiftin beyaz bir masa düzenine karşı ince siyah vurguları kullanma şekli gibi.

 

Toprak Tonları

Çöl düğünü düzenliyorsanız veya kutlamanız için doğanın güzel tonlarını içeri taşımak istiyorsanız, bu renk şeması doğanın nötr renkleriyle harmanlanmış çarpıcı tonları içeriyor ve asla modası geçmeyecek bir görünüm oluşturuyor (tam olarak Anadolu’nun doğal güzellikleri gibi).


Canlı Sonbahar Renkleri

Eğer sonbahar düğünü düzenliyorsanız, kehribar, turuncu, sarı ve değişen yapraklardaki kırmızı gibi zengin, sonbahar renklerini arıyorsanız, bu her zaman kazanan bir renk şeması olacak. Gelinlikten çiçeklere ve masa düzenlemelerine kadar tüm unsurlarda kullanılabilen bu renkler, doğanın güzelliklerini yansıtıyor.

 

Pembe ve Beyaz

Pembe ve beyazdan daha zamansız ve romantik bir şey var mı? Gelinin elbisesi ve beyaz dokunuşlarla eşleştirilmiş taze pembe çiçekler, son derece zarif. Bu kombinasyon her zaman şıklığı temsil eder!

 

Biber Yeşili

Diğer renklerle vurgulanan veya düğün boyunca ana renk olarak kullanılan biber yeşili, hem kapalı mekan hem de açık hava düğünleri için güzel bir renktir. Bu çiftin resepsiyon masası düzeninin odak noktası olarak okaliptüs ve biber yeşili masa düzenlemelerini kullanmalarını çok sevdik.

 

Lacivert

Basit ve etkileyici, lacivert mavisi düğün temasının amacı budur – ve özellikle yaz ayları, su kenarı veya deniz temasına uygun bir düğün için idealdir. Bu gelin, gelinliği ve çiçeği yanında fotoğraflandığında son derece zarif görünen cesur bir lacivert tonunda düğün konseptini tercih etmiş.

 

Açık Pembe ve Yeşil

Açık pembe tonlarına yeşil vurgular eklemek (ki bunlar yeşillikler, sukulentler veya kaktüsler olabilir!) sıcak bir atmosfer ve tazelik dozu sağlayan zamansız bir renk kombinasyonudur.

Düğün Tarihi ve Düğün Trendleri olarak, düğünlerinizi unutulmaz kılmak için sadece fiziksel olarak değil, dijital platformlarda da yanınızdayız. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, en yeni düğün trendlerini ve yaratıcı fikirleri kaçırmayın. Düğün hazırlıklarınıza renk katmak için profilimize göz atın. İyi eğlenceler ve parıltılı anılarla dolu bir düğün dileriz! 💖👰🤵

Paylaş
İlginizi Çekebilir