En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON

En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri

0

2023’te düğünlerin odak noktası samimiyet ve eğlence! Mekanın her bir köşesi eğlence için ayrılıyor, detaylarda “farklılık” ön plana çıkıyor. Çevre dostu detaylara ilgi bu yıl da yoğun. İşte 2023 düğün organizasyon trendleri!

2022düğün dekorasyon

Hafta İçi ve Gündüz Düğünleri

2021’de başlayan hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgi 2023’te de trendler arasındaki yerini alıyor. Mekanların bu zamanlarda programının hafta sonu günlere ve akşam saatlerine kıyasla daha müsait olması ve uygun fiyat seçenekleri sunması da hafta içi ve gündüz düğünlerine ilgiyi artırıyor.

Çok Günlük Organizasyonlar

İlla şehir dışında olmasına gerek yok! Düğünü planlarken bunu birkaç güne yaymaya ne dersin? Herkes şehirdeyken, düğün öncesi ve sonrası etkinlikleri planlama fırsatını yakalayabilir. Konukların yalnızca düğün gününde sizinle kutlama yapmalarına değil, aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle bazı ek anılar yaratmalarına olanak tanıyan üç günlük bir hafta sonu deneyimine sahip olabilirsiniz.

“Ev Konforu” Trendi Çok Sevildi

2021’de oturma odası mobilyaları, özellikle açık hava düğünlerinde sıklıkla tercih edilmişti. Bu dekorasyon, sağladığı konfor ve şıklıkla öylesine sevildi ki son iki yıldır olduğu gibi 2023 düğün dekorasyon trendleri arasında da yer buldu. Açık ya da kapalı mekan fark etmeksizin koltuklar, halılar, lambaderler gibi ürünleri düğün mekanında kullanılabiliyor.

düğün dekorasyon

Masa Ortası Süsleri Uzuyor!

Dev masa süslerini seviyor ancak davetlilerinin çevreyi görememesinden, bu detayların kullanışlı olamayacağından endişe ediyorsan bu trend tam senlik! İnce ayaklar üzerinde yükselen masa ortası süsleri, düğünlere aynı anda hem ihtişam hem zarafet hem de şıklık katıyor!

düğün dekorasyon

düğün dekorasyon

Vintage Detayların Modası Geçmiyor

Düğünlere nostaljik detaylar çok yakışıyor! Özellikle açık hava düğünlerinde kullanılan retro ürünler, bu özel günlerin romantizmini artırıyor. 2023’te sıkça göreceğimiz vintage detay arasında ise özellikle aynalı, varaklı karşılama panoları ile karavan içecek ya da fotoğraf köşeleri var!

düğün dekorasyon

Eğlence Alanları Artıyor

Bundan böyle düğünlerde eğlence, sadece dans etmekten ibaret değil. Çiftler artık hem kendilerinin hem de davetlilerinin düğünden zevk almasını önemsiyor. Bu durum, trendler arasında oyun köşelerinin yer almasını sağlıyor. Langırtlar, sürpriz çarkları, sihirbaz şovları, 2023 düğünlerinde görmeye alışacağımız detaylar…

düğün dekorasyon

Canlı ve Doğal Renkler İç Açıyor

2023 düğünlerine canlı renkler de ekleniyor. Canlı renklerde dekor öğeleri de eğlenceli bir ortam yaratmak için bu yılın kurtarıcı seçenekleri oluyor.

düğün dekorasyon

Çevre Dostu Detayları Unutmayalım

Son dönemlerde çiftler sorumlu bir şekilde ev sahipliği yapmanın yollarını arıyor. Bu da israfı azaltmak ve olabildiğince çevre dostu olmaya çalışmak anlamına geliyor. Düğün mekanları daha yeşil hale geliyor, çiftler ise tercihlerini havayı temizleyen bitkiler, kurutulmuş çiçekler, plastik yerine kağıt pipetler sunmak gibi daha hassas seçeneklerden yapıyor. Hediyeliklerde ise saksılı çiçekler, fidanlar, tohumlu ürünler öne çıkıyor.

2023 düğünlerinde hakim olacak organizasyon trendlerine değindik. Peki bu fikirleri hayata geçirmek için profesyonel yardım alabileceğini de biliyor muydun? Bunun için şehrindeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçebilir, hayalindeki düğün dekorasyonunu gerçeğe dönüştürebilirsin!

Paylaş
İlginizi Çekebilir