Düğün Hediyelik Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON
Trendlerdeki Yazı

Düğün Hediyelik Fikirleri

0

Düğün hediyelik fikirleri misafirlerinizin hafızasında kalıcı yer edinmeniz için önemli. Düğününüzde misafirlerinizin hafızasında ayrı bir yer edinmeniz için bir kaç fikir vermek istiyoruz. Düğün gecenizin güzelliği dışında vereceğiniz hediyenin de anlamı da oldukça önemli. Misafirlerinizin hafızasında yer edinmek için bu önerilere göz atarak düğün hediyelik fikirleri ne göz atabilirsiniz.

Öncelikle şunu unutmamak gerek, verilecek hediyenin özel olması için maddi bir değer taşımasına gerek yok. Üzerinde düşündüğünüz, içinizden gelen her hediye özeldir. Bir sizlere yalnızca bir kaç öneride bulunmak istiyoruz. Misafirlerinize vereceğiniz hediyenin amacı bir prosedürü yerine getirmek olmasın :)

Düğün Hediyelik Fikirleri ; Bitki Temalı Hediyeler

Misafirlerinize bitki temalı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Büyütebilecekleri bir bitki güzel ve anlamlı bir düğün hediyesi olabilir. Son dönemlerde düğün çiftleri bitki temalı hediyelere yöneldiği söylemek yanlış olmaz. Sukkullent düğün hediyeliklerine göz atabilirsiniz.

Sukullent düğün hediyelerine ek olarak fidan ya da tohum hediye edebilirsiniz. Misafirlerinize ister sukullent ister tohum, fidan armağan edin fakat ufak bir not şeklinde misafirinizin ismini iliştirerek ona özel olduğunu hissetirmeyi unutmayın.

Düğün Hediyelik Fikirleri ; Misafiriniz Adına Bağışa Ne Dersiniz ?

Düğününüze katılacak misafirlerinizin ortalama sayısı bellidir. Güvenilir gördüğünüz bir hayır kurumu, eğitim kurumu gibi doğru adreslere yardım yaparak misafirleriniz adına düğün hediyesi olarak bağışta bulunabilirsiniz.

Son dönemlerde bu tarz bağışlara karşılık misafirlerinize vereceğiniz “adınıza bağış yapılmıştır” temalı kitap ayıracı ya da kartviziti ilgili kurumlar bağış sonrası size veriyor. Sizde adına bağış yaptığınıza dair olan bu mesajı misafirlerinize iletiyorsunuz.

Yöresel Hediyelikler Olabilir

Kültürümüzde yöresel düğün hediyeleri her zaman var olmuştur. Aile yapınıza özel hediyeler seçerek misafirlerinize verebilirsiniz. Ülkemizin her bir noktası farklı güzelliklere sahip. Siz de ait olduğunuz kültürel yapıya özel hediyelikleri kültürel düğün hediyesi olarak misafirlerinize verebilirsiniz.

Gelin ve damat adayımız farklı kültürlerden ise yine ikinizin kültürel yapısına ait ikonik hediyeleri tek bir hediye haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

Kendi Düğünün Kendi Tarzın

Kendi düğününüz de kendi tarzınızı yansıtacak, misafirlerinizin hediyeyi görünce direk sizi hatırlayacağı hediyeliklere yönelebilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçının bir albümü ya da en sevdiğiniz renkten yapılmış bir anahtarlık ya da biraz yorucu olabilir ama misafirlerinize özel sözlü notlar ?? neden olmasın. Kendi düğünün kendi tarzın bu konunun ucu çok açık bunun kararını kendin vermelisin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir