Trend Damat Aksesuarları
  1. Anasayfa
  2. DAMAT

Trend Damat Aksesuarları

0

Trend damat aksesuarları ile hayatınızın en özel gününde doğru aksesuarlar ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Aksesuar seçimi yapar iken öncelikle nelere dikkat etmeniz gerek size bunlar ile ilgili önerilerde bulunacağız.Aksesuarsız kıyafet daima eksiktir, bunu göz ardı etmeyin.

Trend Damat Aksesuarları ; Damat Kuşağı ve Papyon Seçimi

Trend damat aksesuarları adaylar için ilk akıla gelendir belkide papyon. Smokinin ayrılmaz bir parçası olarak papyon kullanımı geliyor. Son dönemlerde popülerliğini koruyan papyonlar günümüzde klasik ipek ya da saten olmakla kalmıyor. Yün, kadife ve saten gibi farklı materyallerde çeşitli renklerde smokininize kombin yapabilirsiniz. Papyon seçimi yaparken smokin modelinize uygun bir model tercih etmeye çalışın. Günümüzde çoğu damat adayı farkın dalık olması açısından smokinine zıt papyon seçimi yapıyor. Bu da görüntü olarak şık bir izlenim vermiyor.

Papyon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husu düğün organizasyon konseptiniz. Klasik bir papyon smokin kombini yapmayacak iseniz düğün organizasyonunuzun mutlaka bir konsepti olmalı. Yani klasik bir düğün organizasyonu yapacak iseniz klasik papyon ve smokin tercih edebilirsiniz. Konsept bir düğün yapacak iseniz farklı klasik smokin üzeri sırıtmayacak farklı renkte bir smokin seçimi yapabilirsiniz. Papyon seçimi trend damatlık aksesuarları ‘nın başında geliyor. Papyon olur da damat kuşağı olmaz olur mu ? Nede olsa papyonun tamamlayıcısı damat kuşağı. Düğününüzde smokin kullanacak iseniz mutlaka papyon ve damat kuşağı kullanmayı ihmal etme !

Trend Damat Aksesuarları ; Kol Düğmesi Seçimi

Damatlık seçimin ile birlikte seçtiğin kol düğmesi tarzını öne çıkaracaktır. Smokinin ile birlikte bir parçan olarak kullanacağın kol düğmesi en popüler damat aksesuarları içerisinde.

Düğün organizasyonunuz un konsepti ne olursa olsun konseptinize uygun kol düğmesi seçmeye çalışın. Örneğin çevreci bir düğün konsepti oluşturdunuz. Her yerde çiçekler, bitkiler var… O halde sende bu konsepte uygun kol düğmesi seçimi yapmalısın. Korkma yüzlerce çeşit kol düğmesi çeşidini rahatlıkla bulabilirsin. İnternet ya da mağazalarda senin konseptine uygun mutlaka kol düğmesi vardır.

Damatlığının içerisinde kol düğmesi kullanmaya kararlıysan seçeceğin gömleğinin kol düğmesi kullanmaya uygun olup olmadığına bakmayı unutma… Düğün telaşesi klasik gömlek alırsın sonra geri iade için uğraşma :) Biliyorsun ki kol düğmesi kullanılan gömlekler klasik gömleklerden farklı.

Damat Ayakkabısı Seçimi

Evet… sürekli kösele ayakkabı giyenler için zor seçim olmaması gerekir. Çünkü onlar bu tarz ayakkabı alırken dikkat etmesi gereken konulara oldukça hakim. Fakat sen hayatında kösele ayakkabı hiç giymedin ya da ayda yılda bir defa giyiyorsan damatlık ayakkabı seçimi yapar iken dikkat etmen gereken bir iki ufak püf noktası var.

Damatlığın renk tonu ile uyumlu seçebilirsin. Siyah damatlığa siyah, gri damatlığa açık renk gibi… Bir diğer önemli husus ise ayakkabın içerisine giydiğin çorabın rengi. Ayakkabın ve damatlığın ile uyumlu çorap giymeyi ihmal etme. Son zamanlarda zıt renkler görüyoruz… Herkese her konsepte gitmiyo bu tarz zıt renk seçimleri :) tabi yine tercih senin… Unutmadan rahat bir ayakkabı seçmeye odaklan. Çünkü gün boyu onlar seni taşıyacak !

Trend Damat Aksesuarları; Damatlık Yaka Çiçeği Seçimi

Aslında bu konuda damat adayının araştırma yapmasına gerek kalmıyor. Gelin adayları çoktan bu konuyu gelin çiçeği ile uyumlu bir damatlık yaka çiçeği seçimi yaptı bile ! Belki de gelin çiçeğinden bir parça hazırlamıştır…

Paylaş