Trend Söz ve Nişan Elbiseleri
0

Trend söz ve nişan elbiseleri en özel gününüz için en güzel olmalıdır. Sizlere dikkat etmeniz gereken detay noktalardan bahsedeceğiz. Öncelikle söz ve nişan konseptleri ve ilişkiye göre farklılıklar göstermektedir. Kimi gelin adayları söz ve nişan günlerinde geleneksel kıyafetler giymeyi tercih ederken, kimi gelin adayları ise daha güncel kıyafetler tercih ediyor. Bu yazımızda en çok tercih edilen öz ve nişan elbiseleri ni inceleyeceğiz.

Söz ve Nişan günleri için geleneksel olarak ev ortamları tercih edilmekte. Bazen bir mekan ya da bahçelerde kiralana bilmektedir. Bir düğün organizasyonu kadar kalabalık olmasa da aile yapısına ve arkadaş çevrenize göre davetli sayınızı baz alarak öncelikle mekanı belirleyerek trend söz ve nişan kıyafetleri ne o şekilde göz atmalısınız. Çünkü giyeceğiniz söz elbisesi ya da nişan elbisesi mekana göre farklılık gösterecektir. Bu yazımızda sizlere hazır kombinleri değil kendi trend söz ve nişan elbiseleri ni oluştururken nelere dikkat etmen gerekir, ince detaylar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Trend Söz ve Nişan Elbiseleri; Mekana Göre Seçim Yap

Düğün mekanına göre elbise seçerken geçerli olan kural söz ve nişan içinde geçerli. Mekana göre seçim yapman gerekiyor. İç ve dış mekan, etkinlik saati de dahil olmak üzere seçeceğin elbise önemli. Biz sana dikkat etmen gereken başlıkları söyleyeceğiz. Kendi seçimini kendin yapman gerekiyor.

Söz ve nişan etkinliğini evde yapacak isen diz üstü mini nişanlıklara yönelebilirsin. Alternatif olarak düzgün vücut yapısına sahip isen balık model nişanlıklara göz atabilirsin.

Etkinliğini dışarıda yapmayı tercih ediyorsan mekan duruma göre uzun omuz dekolteli söz ve nişan elbiseleri tercih edebilirsin. Ayrıca ayakkabı seçimi uzun elbise için rahat spor ayakkabı kullanabilirsin.

Vücut Tipini Değerlendir

Günümüzde trend nişan ve söz elbiseleri ni bire bir kendi vücudunda malesef taşıyamayabilirsin. O yüzden moral bozmak yerine kendin ile barış ve kendine en en en yakıştırdığın elbiseyi seç !

Örneğin armut vücut yapısına sahip isen basen bölgen için ince ve dar kumaş elbiseleri tercih etmemelisin. Bu tip bir vücudun var ise belden aşağıya geniş ve a kesim modellere göz atman gerekir.

Damat Beyle Uyumlu Ol

Evet… damat beyle uyumlu olman gerekiyor. Giydiği takım elbisenin tonu ile seçeceğiniz söz ve nişan elbisesi tonunun yakın olması çift olarak daha uyumlu görünmenizi sağlayacaktır. Aynı kural nişan çiçeği için de geçerli. Seçeceğin nişan çiçeğinden bir iki ufak parçada damat adayının yakasına iliştir melisin :)

Paylaş
İlginizi Çekebilir