Nişanda Ne Giyilir? Nişan Elbisesi Seçmek
  1. Anasayfa
  2. SÖZ / NİŞAN

Nişanda Ne Giyilir? Nişan Elbisesi Seçmek

0

Nişanda ne giyilir, nişanda elbise seçmek konusunda kararsız kalıyorsanız bu yazıda bazı detaylar paylaşacağız. İçerikte nişanda ne giyilir ? nişan elbisesi seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları konusunda detaylara göz atacaksınız.

Mekana Göre Nişanlık Seçmek

Nişan törenleri kız tarafının evinde yapılacağı gibi herhangi bir mekanda da gerçekleştirilebilir. Eğer nişan törenini evde yapmayacağını düşünürsek ve nişan saati geceye yaklaşıyorsa etek boyu uzar, makyaj daha koyu tonlara gelir ve topuklu tercihin yükselebilir :). Aile arasında bir nişan törene gerçekleştireceksen eğer sade elbiseleri tercih edebilirsin.

Evde nişan töreninde kısa, kabarık olmayan abiyeler tercih edilebilir. Ayrıca evde yapılacak nişan töreni için seçeceğin elbise dar alanda rahat hareket etmen gerektiğini göz önüne alırsak diz üstü kısa nişan elbiseleri de tercih edilebilir. Eğer nişan törenin gündüz saatlerinde evinizin bahçesinde ya da açık hava da ise düz kesim şifon elbise tercihin olabilir.

Nişan törenin evde değil de bir mekanda ise kabarık nişan kıyafetleri tercihin olabilir. Tabi nişan törenin yapılacak mekana göre değişebilir kabarık nişan kıyafeti seçimin.

Nişanda Ne Giyilir? Nişan Elbisesi Seçmek; Mevsime Göre Trend Nişan Elbiseleri

Özellikle evde yapılacak nişan organizasyonları dışında bir mekan da yapılacak nişan organizasyonu için nişan elbisesi seçimi kritiktir. Mekan da yapılacak nişan organizasyonunun için mevsim önemli kriterlerdendir. Kış mevsiminde yapılacak nişan töreni için uzun kollu nişan abiye modelleri tercih edilebilir. Eğer nişanın yaz mevsimlerinde ise tüllü nişan elbiseleri ya da şifon tecih edilebilir.

Elbisenin modeli önemli olduğu kadar da hangi mevsimde hangi renk nişan elbisesi tercih edilmeli, buda detaylardan bir tanesi. Kış aylarında mor, bordo gibi koyu renkler tercih edebilirsin. Yaz aylarında ise sarı, beyaz ya da pembe tonlarında nişan elbisesi tercih edebilirsin.

Nişan Konseptine Uygun Nişan Elbisesi Seçmek

Nişan organizasyonunuz ev de ya da mekanda olsun fark etmez. Giyeceğiniz nişan elbisesinin konseptinize uygun olması gerekir. Belirlediğiniz nişan konseptinizin ana rengi ya da detayları ile elbisenizi tamamlamalısınız. Örneğin, nişan konseptinizin ana rengi sarı tonlarında. O halde nişan elbise seçiminiz sarı tonları olabilir. Ya da nişan töreni tagınızda bulunan çiçek detayları pembe tonlarda. O halde pembe detaylar ile nişan saç modeli ya da nişan elbise modelinizi uyarlayabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir