Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Önemli Noktalar Neler
  1. Anasayfa
  2. GELİN

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Önemli Noktalar Neler

0

Düğününüze sayılı günler kaldığına göre artık gelin makyajı nasıl olmalı, gelin makyajı için hazırlık zamanı geldi demektir. Her ayrıntısı ile içinize sinerek uğraştığınız bu özel gününüzde kusursuz görünmeyi istemeniz kadar doğal bir şey yok. Fakat ne yazık ki çoğu gelin adayı gözden kaçırdığı ufak detaylar yüzünden makyaj mağduru oluyor. Siz de hayatınızın en özel günün de makyaj mağduru olmak istemiyorsanız bilmeniz gereken ince noktalara göz atın.

Gelin Makyajı Ne Renk Olmalı?

Gelin makyajı ne renk olmalı bunun cevabı sizde. Ten renginiz, gelinliğinizin rengi hatta gelinlik modeliniz dahil olmak üzere gelin makyaj rengine etki edecek faktörler var. Bir den çok faktör olduğu için sizlere net bir cevap vermek yanlış olur. Gelin makyajınızda renk seçerken teninize en çok yakışan renkleri seçmeye çalışın. Daha önce kullanmadığınız tonlardan uzak durun. Yüz güzelliğinizi, mimiklerinizi ön plana çıkaracak tonlar tercih edin. Ruj renginiz mutlaka kırmızı olacak diye bir kaide yok. Mor, pembe, açık kahve tonları dahi seçebilirsiniz.

Bu konuda önemli olan trend gelin makyajı değil, size en çok yakışan rengi kullanmak. En özel gecenizde fotoğraflarda kusursuz görünmek için açık tonlar tercih etmeniz faydalı olabilir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı; Düğünden Ne Kadar Süre Önce Yapılmalı?

Düğün yapılacak mekana gitmeden hemen önce makyajınızı yaptırmanız, düğün makyajınızın kusursuz görünmesindeki en büyük faktördür. Bu yüzden gelin saçınızın yapımı bittikten sonra, gelin makyajınıza geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus çok tozlu yerlerden kaçınmak ve terlememeye özen göstermek.

Gelin Makyajı Kime Yaptırılmalı?

Hemen her kuaför ve güzellik salonunda makyaj uzmanı bulunduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Fakat her makyözün eli yüzünüze uymaya bilir. Bu sebeple daha önce makyajınızı yapan birisine gitmek ya da gelin makyaj provası yaparak doğru kişiyi ve doğru gelin makyaj tonunu bulabilirsiniz.

Eğer kendi gelin makyajınızı kendiniz yapacak iseniz, fondötenin parlama yapmaması için üzerine transparan pudra sürmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca pudranın cilt tonunuz ile aynı olması konusuna dikkat edin. Bir diğer husus ise rujunuzun kısa sürede kaybolmaması için öncesinde hafif dokunuşlar ile pudra sürebilirsiniz. Bu sayede rujunuz uzun süre kaybolmadan kalabilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir