Bir Gelinliğin Tasarım Süreci
  1. Anasayfa
  2. Gelinlik

Bir Gelinliğin Tasarım Süreci

0

Bir gelinliğin tasarım sürecini Vera Wang gibi ünlü bir tasarımcının kendi ağzından dinlemeye ne dersiniz? İşte Vera Wang’ın en beğenilen modellerinden Amelia’nın tasarım sırları…

Amelia’nın Sırrı

Vera Wang, en sevilen modellerinden olan Amelia’nın tasarım sürecinde üç şeyden esinlendiğini söylüyor: katmanlar halinde kullanılan kumaşlar, mücevher benzeri süslemeler ve gelinlik modasının en yeni işareti olan renk unsuru. Bu ögeler sayesinde Amelia Vera Wang’ın tasarım felsefesinin en önemli iki unsurunu yansıtıyor: drape ve hafiflik.

Tasarim Sureci

Kumaşların Romantizmi

Katmanlar halinde kullanılan kumaşlar gelinliğe uçuşkan, hafif bir hava verirken, gelinliğin üst kısmına uygulanan drape, tasarıma hareket katıyor. Sonuçta ortaya modern ama aynı zamanda romantik bir peri-benzeri gelinlik çıkıyor.

Tasarim Sureci 2

Kristal Süslemeler

Vera Wang, gelinliğin kalça kısmındaki kristal süslemelerin elbiseye sihirli bir dokunuş kattığını düşünüyor, ancak bu gelinliği kullanırken aksesuar konusunda aşırıya kaçılmaması gerektiği konusunda bizi uyarıyor. Hatta bu gelinliğin, üzerindeki abartılı kristal süslemeden ötürü açık hava ve gündüz düğünleri için uygun olmadığını söylüyor.

Tasarim Sureci 3

Gelinlikte Nötr Renkler

Son dönem koleksiyonlarında gelinliklerde renk kullanmasının sebebini “modernizmin yeni bir yorumu” olarak açıklayan Vera Wang, nötr renkleri kullanmayı sevdiğini, her gelinin kendine uygun olan rengi bulması gerektiğini söylüyor.Vera Wang’dan aldığımız bu bilgiler kendi gelinliğini seçmekte ya da diktirmekte olan gelinler için de faydalı olabilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir