Yılın Takım Elbise Modasını Damatlığınıza Yansıtın
  1. Anasayfa
  2. DAMAT
Trendlerdeki Yazı

Yılın Takım Elbise Modasını Damatlığınıza Yansıtın

0

 Smokinler ve italyan kesim siyah-beyaz takımlar zamansız ve klasik olmalarıyla damatlık modasında popülaritelerini koruyorlar fakat podyumlarda daha cesur, modern ve yenilikçi takım elbiselerin boy göstermesiyle yeni damatlık tasarımları da bunlardan etkilenmeye başlıyor.

 Hem normal takım elbise hem damatlıklarda slim fit modası yerini yeniden standart kesime bırakmıştı. Son yıllarda ise yumuşak hatlı, rahat ve bol kesim takımlar yükselişte. Hatta podyumlarda rahat kesim ceketler ile bol kesim pantolonların eşlendiğini de sık sık görmeye başladık. Yani bu yıl şıklığın yanında rahatlık da oldukça öne çıkıyor.

 Rahatlık demişken bu yıl podyumlarda önde gelen markaların yine rahat ve bol kesim kruvaze ceketlere ağırlık vermesi dikkat çekiyor. Kruvaze ceketlerin en iyi tamamlayıcısı ise pileli pantolonlar oluyor. Smokine veya klasik ceketlere göre daha sportif olan kruvaze ceket, damatlığında daha az resmiyetli bir görünüm tercih etmek isteyenler için ideal.

 Son moda takım elbiseleri ve bununla birlikte damatlıkları daha cesur, modern ve yenilikçi kılan diğer ögeler ise renkler ve desenler. Klasik çift renkli damatlıklar yerine beyaz, siyah ve gri monokromatik görünümler ile birlikte beyaz gömlek ile eşleştirilen pastel renkli takım elbiseler de öne çıkıyor. Geniş aralıklı kalın çizgiler ve büyük ekoseler ise klasik desenlerin arasında yerini alıyor.

Aksesuar

 Bu yılın popüler büyük çiçekli aksesuarları erkek modasında da dikkat çekici broşlar şeklinde kendini gösteriyor. Damatlıklarda klasikleşmiş cep mendili yerine yakaya iliştirilecek büyük bir çiçek broşu, düğün mekânı dekorasyonunda kullanılan ana çiçekle eşleştirildiğinde damatlığınız adeta “Bu benim düğünüm!” diye bağıracak.

 Cep mendilinin yerini alan broş modası kendini sadece çiçeklerle değil inci ve renkli kabaşon kesim kristallerle de gösteriyor.

 Damatlığınızın “Bu benim düğünüm!” diye bağırmasını sağlayacak bir diğer aksesuar ise damatlıklarda görmeye oldukça alışık olduğumuz “kuşak”. Rahat ve bol kesim takım elbiseIer günlük giyimde de yaygınlaşırken bu kesimde bir takım tercih eden damatların kuşak kullanmaları şart. Hiçbir damat düğününde sıradan bir konuk gibi gözükmek istemez. Kuşak; ceket, pantolon veya papyonla aynı renkte olabilir.

Ayakkabı

 Yılın ayakkabı trendi ise çeşitli renk, materyal ve desenler ile gördüğümüz makosen ve Ioaferlar. Buradaki “çeşitli” tanımı ise pastel renklerde, desenli, hatta parlak gümüş materyalleri bile kapsıyor.

 Modern ve yenilikçi bir damatlık seçip görünümde tamamen aşırıya kaçmak istemeyenler için ise Oxford ve Derby ayakkabılar hâlâ birer seçenek.

Paylaş