Düğün Masa Süslemesi ve Önemli Noktalar
  1. Anasayfa
  2. ORGANİZASYON

Düğün Masa Süslemesi ve Önemli Noktalar

0

Düğün masa süslemesi; Misafirlerin için hazırlayacağın düğün masaları organizasyonun en önemli parçasıdır. Düğününüz için gelen misafirler şüphesiz ki gece boyunca masanızı inceleyecekler :) Düğün masa süsleme hizmeti için bir organizasyon firmasından destek alabilir ya da web sayfamız da bulunan düğün masa süsleme örnekleri içeriğimze bakarak örnekleri inceleyebilirsin. Kendi kafandaki masa kombinini hizmet alacağın firmaya göstererek destek alabilir ya da tamamen firmaya bırakarak şık düğün masa süslemesine sahip olabilirsin.

Düğün Masa Süslemesi; Konsept Uyumlu Düğün Masası

Daha önce gittiğin düğün organizasyonlarında hep konsept ve masa uyumuna hayran kaldın değil mi :) Konsepti belirledikten sonra aslında her şey “çorap sköüğü” gibi gelişecek. Öncelikle hangi konsepte bir düğün istediğine karar vermelisin. Düğün hazırlıklarına geçmeden önce konseptini belirler ve çalışmalarını buna göre yaparsan , misafirlerinin düğününe hayran kalacağından şüphen olmasın.

Düğün için kiraladığınız mekan yetkilisine nasıl bir konsept istediğini tam olarak anlatmalısın. Kendi bünyelerinde bu konsept hizmetini veren mekanlar biraz kısıtlı olabiliyor. Sınırsız konsept seçeneği için profesyonel bir organizasyon firmasından destek alman iyi olabilir.

Mekan Uyumlu Düğün Masası Oluşturmak

Düğün masa süslemelerinde kullanılacak her bir parça düğünün yapılacağı mekana özel seçilmelidir. Örneğin; tarihi bir mekan ya da lüks bi otel de yapılacak düğün organizasyonları için gösterişli aksesuarlar seçmek doğru olacaktır. Fakat Kır, bahçe ya da kumsal gibi düğünlerde minimal aksesuarlar seçmek gerekir.

Düğün Masa Süslemesi; Masa örtüsü ve Çiçek Seçimi

Masa örtü renk seçimin düğünün konsepti ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca düğün masa örtüsü seçimin yine düğünün yapılacağı mevsim ile de uyumlu olması önemlidir. Örneğin sonbahar kış düğünlerinde lacivert ya da bordo tonlarda koyu renkler tercih edilebilir. İlkbahar ve yaz düğünlerinde ise pembe, yeşil gibi canlı tonlar tercih edilebilir.

Düğün masan için çiçek seçimin dekorasyonun aslında görünen yüzüdür. Oluşturacağın çiçek kombineleri ile masalarını benzersiz kılabilirsin.Örneğin, büyük bir alanda düğün yapacak isen masaların üzerilerine büyük vazolardan oluşan çiçek konseptleri seçebilirsin. Düğünün kır, bahçe düğünü gibi minimal bir etkinlik ise renkli kır çiçekleri seçilebilir ya da vazo içerisinde minimal çiçekler tercih edebilirsin.

Paylaş