Damatlık Modası
  1. Anasayfa
  2. Damatlık
Trendlerdeki Yazı

Damatlık Modası

0

Düğününüz, en şık halinizi sergilemek ve kalıcı bir izlenim bırakmak için mükemmel bir fırsattır. Seçenekler de oldukça fazla olunca, damatlık seçim süreci yorucu olabilir. Ama endişelenmeyin, damatlarımızı da düşündük. Bu yazıda damat ve sağdıçlarına yönelik damatlık, smokin ve takım elbise seçeneklerini derledik.

 

Klasik siyah smokin

Kendinizi klas olarak tanımlıyorsanız, klasik bir siyah smokin giymeyi düşünebilirsiniz. Bu sofistike stil şıklık ve klas edası veriyor. Klasik siyah smokin resmi ve geleneksel düğünler için doğru seçim olacaktır.

Alışılmışın dışında bir renk

Damatlığınız için alışılmışın dışında bir renk seçerek işlere renk katmaya ne dersiniz? Örneğin koyu yeşil ya da bordo bir takım oldukça eşsiz ve tarz bir seçim olacak ve her damadın öne çıkmasın sağlayacaktır. Bunun dışında, takımınızda birden fazla renk kullanabilirsiniz. Örneğin koyu kırmızı bir ceketin altına siyah you da pembe bir yelek tercih edebilirsiniz. Renkli bir takım seçerken düğün konseptini ve dekorasyonların renk paletini dikkate almayı unutmayın.

 

Mavi damatlık 

Mavi sizi hiç yanıltmaz, özellikle lacivert gibi mavinin klasik bir tonu. Daha dikkat çeken bir şey istiyorsanız bebek mavisi veya pudra mavisi gibi daha açık tonları tercih edebilirsiniz. Slim- fit ya da özel dikim bir takım keskin ve zarif görünecektir. Mavi takımınızı beyaz ya da açık renkli bir gömlek, uyumlu renkte bir papyon ya da kravat ve kırmızı ya da mor bir cep mendiliyle giyebilirsiniz.

Beyaz smokin

Benzersiz bir stil anlayışınız mı var? O hâlde beyaz bir smokine ve dersiniz? Beyaz smokini dar kesim bir beyaz gömlek ve siyah bir papyonla giydiğinizde zamansız bir görünüm elde edersiniz. Smokini ortaya çıkarmak için siyah ve beyaz dışında renkler kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini de belirtelim.

 

Vintage damatlik

Vintage takımlar damatlar için eşsiz ve şık bir seçenektir. Belirli dönemlere ait klasik tasarımlara ve ayrıntılara sahip eski yıllardan esin lerilmiş takımlar aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli stiller sunarlar. Özel gününüzde öne çıkmanızı sağlayacak bir nostalji dokunuşu kulağa nasıl geliyor? Vintage takım elbiseler, klasik tasarımları, detaylara gösterilen özen ve onlara zarif bir görünüm kazandıran yün, tüvit veya keten gibi yüksek kaliteli kumaşlarla öne çıkıyorlar.

Kadife damatlık

Düğününüz kışın gerçekleşecekse kadife bir takım elbise tercih edebilirsiniz. En popülerleri siyah, lacivert ve bordo olmak üzere çeşitli renklerde kadife takım elbiseler seçenekleriniz arasında. Bu renkler klasik ve zarif olup resmi bir düğün için mükemmel olacaktır.

 

Kış düğünleri için damatlık ipuçları

Bir kış düğününde damatlık takımı için ideal materyaller tüvit, kadife, fitilli kadife ve yün olacaktır. Bunun yanında kış mevsimi üç parçalı damatlık (ceket, yelek ve pantolon) için idealdi. Ekstra bir katman olarak yelek sizi hem sıcak tutacak, hem de damatlığınıza ilave bir şıklık katacaktır.

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir